Wyróżnione
Dodano 3 dni temu

Team Suzuki CN Challenge na rodzimym torze

(Brak opinii)

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship). Motocykle zespołu Suzuki w 45. edycji japońskich zawodów przetestują eksperymentalne paliwo z bio-dodatkami.

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Benzyna dla motocykli z teamu Suzuki zawiera 40 procent dodatków pochodzenia biologicznego i jest oficjalnie certyfikowana przez FIM (Międzynarodowa Federacja Motocykli). W odróżnieniu od pozostałych wyczynowych motocykli, które w Japonii będą startować zatankowane paliwem ERZ, maszyny Suzuki dopuszczono do wyścigu w klasie eksperymentalnej. Projekt wymagał wdrożenia wielu technologii. Prócz paliwa czy zupełnie nowego oleju trzeba było opracować inne tłumiki, opony, owiewki oraz hamulce – komponenty dostarczyli partnerzy-sponsorzy teamu zaangażowani w rozwój i wsparcie projektu Suzuki.

W barwach „Team Suzuki CN Challenge” na torze Suzuka będzie rywalizować Etienne Masson (zawodnik teamu Yoshimura SERT Motul i jeden z triumfatorów w tegorocznym, 24-godzinnym wyścigu motocykli w Le Mans), Sodo Hamahara (na koncie ma m.in. udział w 8-godzinnym wyścigu z roku 2017 z zespołem „Suzuki Endurance Racing Team”) oraz Hideyuki Ogata. Udział w japońskiej rundzie zawodów w jeździe na czas i dystans ma służyć rozwojowi technologii dla ochrony środowiska. Weryfikując cenne informacje zebrane na torze Suzuki chce promować nowe rozwiązania, które w niedalekiej przyszłości mogą trafić do modeli w produkcji seryjnej.

Benzyna: Elf Moto R40 FIM
Wydech: Yoshimura Japan (z katalizatorem)
Opony: Bridgestone (opony wyczynowe, w których mieszance zwiększono udział materiałów po recyklingu)
Olej silnikowy: MOTUL (z bio-dodatkami)
Owiewki: JHI (recyklowane włókno węglowego, pre-preg)
Błotniki: Tras, Bcomp (kompozyt z wykorzystaniem naturalnego włókna lnianego)
Przednie hamulce: Sunstar Engineering (tarcze stalowe, klocki hamulcowe z niskim poziomem pylenia)
Akumulator: ELIIY Power, LFP do motocykli


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz