Dodano 11 lat temu

SZARPANINA 2012 – plany i przygotowania

(Brak opinii)

Mario z Sowizdrzałem nakręcili wspólnie na opony blisko 100 asfaltowych kilometrów po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej już pod koniec lutego. Teraz Mario szlifuje kondycję na górskich spacerach, a Sowizdrzał zamawia kask rozmiaru XS dla swojej córeczki Danusi, żeby skorupka nasiąkła (nasiąknęła?) już za młodu. Arturowi do potomstwa jak na razie się nie spieszy, więc razem z Thorgalem dłubią zawzięcie przy swoich ,,osiołkach” i z zazdrości przeklinają słoneczną aurę. Tomasz też dłubie dzielnie przy swojej super Teresie i poznaje uroki startu w życie zawodowe; kończy kolejne studia i zastanawia się czy woli być, czy mieć, ewentualnie czy da się te kwestie jakoś pogodzić. Oskar trenuje długodystansowe przeloty na swej ,,pomarańczy”, dzielnie panuje nad stertami papierów na swoim biurku i intensywnie duma nad wyborem porządnych dualsportowych opon na wyjazd.

 

Oprócz tego wszyscy, jak się da i gdzie się da, wyszukujemy coraz to nowe tereny, drogi i bezdroża, na których można trenować jazdę w pozasfaltowych warunkach. Ot, choćby odkryta niedawno droga techniczna wzdłuż budowy śląskiego odcinka autostrady A1 (Bytom-Gliwice) dostarcza tyle szutrowo-błotnej frajdy, że przysłowiowy banan z twarzy zejść nie chce nawet po paru godzinach.


Oczywiście, że bez odpowiednich działań – nazwijmy to szumnie: ,,w mediach”, czyli na 99% we wszechmogącym ,,ęternecie” – byłoby nam trudno wyjść z pomysłem na wyprawę SZARPANINA 2012 poza własne grono. Prowadzimy także własne dwa serwisy, http://szarpanina2012.dualsport.pl oraz http://www.facebook.com/szarpanina2012. To oficjalnie, natomiast na specjalnym supertajnym forum ekipy DualSport RIDERS trwają ożywione dyskusje o doborze sprzętu, narzędzi, wysokokalorycznej żywności i odpowiednich ciuchów. Każdy z nas ma różne doświadczenia w jeżdżeniu i pakowaniu się, ale wspólny cel jest jeden – jechać razem, nie bez fantazji, choć w miarę bezpiecznie. No i oczywiście z samymi wartymi zapamiętania przygodami. Dlatego też, poza intensywnym treningiem, usiłujemy przede wszystkim zminimalizować bagaże i pościskać się nieco w namiotach, aby na odciążonych motocyklach poruszać się dostatecznie lekko i sprawnie.

 

W tej całej przedwyjazdowej euforii nie zapominamy też o sprawach nieco mniej górnolotnych, jak zakupy i finanse. Nie da się ukryć, że wciąż poszukujemy (z sukcesem!) nowych partnerów i sponsorów. Nie jesteśmy wszak grupą słynnych zawodowych podróżników, więc tym bardziej cieszą nas wszystkie, nawet najdrobniejsze, objawy zainteresowania ze strony firm i osób, które sprzętem, materiałami lub usługami wspierają wyprawę SZARPANINA 2012. Od dwóch zaprzyjaźnionych sklepów motocyklowych mamy już komplet filtrów oleju i powietrza, wszystkie potrzebne smary, świece, dętki, a nawet dwa wodoszczelne worki na bagaże (to dla nas naprawdę duża pomoc). Ponadto mamy już zagwarantowane porządne bawełniane koszulki z logo wyprawy oraz nieustające wsparcie informatyczne (serwery i hosting) ze strony profesjonalnej agencji reklamowej.

 

Myślimy, że już wkrótce uda się pokazać Wam kilka zdjęć z ,,oficjalnych treningów” ekipy DualSport RIDERS. Sami również mamy nadzieję zebrać się wspólnie na jakiś więcej niż jednodniowy wypad i zwyczajnie po ludzku zgrać się, jeszcze lepiej niż dotąd, przed naszym wspólnym celem, do którego odliczamy dni i godziny…

 

Patronatem medialnym wyprawę SZARPANINA 2012 objęli poza Motocyklistą: Motogen.pl, Motovoyager, Motoradio, Radio Piekary, Miesięcznik ,,Poznaj Świat”, Wydawnictwo Motocyklowe, Czytelnia Motocyklowa, Globtroter.pl, e-gory.pl, 4risk.pl, Bezdroża.pl, Skauting.pl, Travelmoto.pl.

 

SPONSORZY: Motokuźnia (Czeladź), DlaMotocyklisty (Chorzów)

 

Partnerzy: Forbiker24.pl, Studio Reklamy CADDO

Dodaj komentarz