Dodano 8 lat temu

Suzuki GSX-S1000 – nowość 2015

(Brak opinii)

Pierwszy model GSX oparty był o koncepcję motocykla sportowego o wysokich osiągach, który dysponuje dużą mocą w szerokim zakresie prędkości obrotowych, przyjemnie się prowadzi i cechuje się wysoką trwałością. Założenia te są wciąż żywe w inżynierskiej filozofii stojącej za wszystkimi aktualnymi modelami GSX, od najbardziej zaawansowanych maszyn wyścigowych Moto GP, po bardziej ucywilizowane motocykle przeznaczone do jazdy po drogach publicznych. Korzystając z takiego dziedzictwa, Suzuki prezentuje nową serię motocykli dumnie noszących nazwę GSX.

 

GSX-S1000 – duch GSX-R w drogowym wcieleniu

GSX-S1000 został stworzony, by doświadczonym, ceniącym sportowe wrażenia kierowcom zapewniać maksymalną przyjemność z jazdy w warunkach ruchu drogowego. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach: miejskiej GSX-S1000A

oraz bardziej turystycznej GSX-S1000FA z pełnym zestawem sportowych owiewek oferujących solidną ochronę przed wiatrem.

  

Czterosuwowy, chłodzony cieczą rzędowy silnik DOHC o pojemności 999 cm3, to dostrojona do eksploatacji w ruchu ulicznym wersja legendarnego silnika GSX-R1000 z lat 2005-2008. Zadbano w nim o przewidywalność reakcji na otwarcie przepustnicy i umożliwienie natychmiastowego, w pełni kontrolowanego przyspieszania. Wynikiem są ekscytujące osiągi i pełna adrenaliny sportowa jazda.

 

W motocyklu GSX-S1000 legendarny silnik został dostrojony pod kątem eksploatacji w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego, ale bez pozbawiania go surowej mocy GSX-R1000 – wysokiego momentu przy niskich obrotach i osiągów wyzwalających tym więcej adrenaliny, im wyższe są obroty silnika.

 

GSX-S1000 otrzymał zaawansowany system kontroli trakcji  Suzuki, umożliwiający kierowcy pewniejsze operowanie manetką przyspieszenia w zmiennych warunkach drogowych. Dzięki temu można cieszyć się sportową jazdą z większą swobodą, przy mniejszym stresie i ograniczonym zmęczeniu kierowcy.

 

Nowo stworzone podwozie charakteryzuje się zwartością i lekkością konstrukcji, zapewniając zwinność i radość jazdy na motocyklu kierowcom nawet o bardzo zróżnicowanej budowie. Podwozie konstruowano z myślą wygodnej jeździe na wszystkich rodzajach dróg publicznych, w ruchu miejskim, na autostradach, drogach lokalnych i na krętych odcinkach dróg.

 

GSX-S1000 robi wrażenie swoim dzikim, odważnym i agresywnym wyglądem. Niska sylwetka i ostro ukształtowany przód podkreślają znakomita dynamikę motocykla, a połączenie czarnego tworzywa i części malowanych podkreśla sportowy, agresywny wygląd motocykla.

 

Najważniejsze cechy GSX-S1000:

 

・  Dla osiągów:

– rzędowy, 4-cylindrowy silnik 999 cm3 bazujący na legendarnym GSX-R1000;

– precyzyjnie dostrojony system wtrysku paliwa;

– lekkość konstrukcji;

– na nowo opracowana, lekka i zwarta aluminiowa rama;

– lekki, sztywny aluminiowy wahacz;

– widelec przedni KYB w układzie upside down;

– montowane promieniowo przednie zaciski hamulcowe Brembo.

 

・  Dla wygody:

– system kontroli trakcji z 3 trybami pracy;

– lekki, sterowany cyfrowo ABS;

– sportowa, ale jednocześnie wygodna, wyprostowana pozycja kierowcy;

– w wersji GSX-S1000FA pełny zestaw sportowych owiewek dający ochronę przed wiatrem.

– przejrzysty zestaw wskaźników, w całości w technologii LCD.

 

・  Dla oka i satysfakcji:

– charakterystyczny, agresywny wygląd;

– światła pozycyjne i tylna lampa w technologii LED;

– aluminiowa kierownica Renthal;

– starannie dostrojone brzmienie układów dolotowego i wydechowego.

Dodaj komentarz