Wyróżnione
Dodano 3 tygodnie temu

SOSMA 3 – 17-19 maj 2024

(1 opinia)

Wspaniała pogoda rozpieszcza motocyklistów, więc każdy korzysta jak może. Redakcja Motocyklisty wybrała się już po raz trzeci na SOSMA czyli Świętokrzyskie Otwarcie Sezonu Motocykli ADV, które odbyło się 17-19 maja.

Jako, że mamy patronat medialny nad tą imprezą nie mogło Nas tam zabraknąć tym bardziej, że otrzymaliśmy od Pako Racing motocykl na testy, który był adekwatny do imprezy. Wybraliśmy się, więc do Ranczo w Lesie w świętokrzyskim, gdzie była baza SOSMy. Piątek po południu zaczynają się wszyscy zjeżdżać i rozbijać namioty, tak żeby być gotowym na późniejsze konkursy i nocną trasę. Standardowo wolna jazda i nowy pomysł organizatora Zawisza Czarny to konkursy, które integrują towarzystwo oraz zachęcają do rywalizacji na wesoło.

Wyłonienie zwycięzców i pojawiająca się szarówka to znak, że trzeba wypuścić na wieczorną trasę, która ułożona jest tak aby, każdy sprzęt i rajder sobie poradzili. Zawodnicy zjeżdżają już w nocy, a na bazie czeka na nich ognisko, kiełbaska i smaczne napoje tak aby można rozpocząć wspólną integrację, która trwa do późnych godzin nocnych.

Sobotni poranek zaczyna się od śniadania, aby nabrać siły na 240 km trasę przygotowaną przez organizatora. Żeby nie było tak łatwo prawie cała przebiega drogami nieutwardzonymi, gdzie fragmentami trzeba odrobinę powalczyć z terenem. CFką, którą podróżowaliśmy pokonaliśmy część trasy, którą jechali uczestnicy, ale też pozwiedzaliśmy okolicę. Staraliśmy się wrócić przed przyjazdem zawodników tak, aby zebrać na świeżo wrażenia z trasy. Każdy wrócił zmęczony i uśmiechnięty pozytywnie wypowiadając się o przygotowanej trasie. Oczywiście jak to w offrodzie nie obyło się od drobnych wywrotek i awarii, ale przecież o to chodzi w całej tej zabawie.

Większość zaczęła się zjeżdżać późnym popołudniem. Na bazie oczywiście czekało ognisko i ciepły posiłek. Gdy zapadł zmrok i wszyscy byli już na bazie organizator przygotował losowanie cennych nagród, które odbyło się w zabytkowej stodole. SOSMA to przede wszystkim wspaniała przygoda i integracja środowiska.

Trzecia edycja przyciągnęła prawie 100 osób, którzy w pełni oddawali się swojej pasji i dzielili się nią z innymi. Zapraszamy Was w przyszłym roku, też tam będziemy.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz