Dodano 2 lata temu

SKUTER FORZA 750 ZDOBYWA RED DOT AWARD 2021

(1 opinia)

Nowe modele Hondy, Jazz i Jazz Crosstar, oferowane z napędem hybrydowym oraz skuter Forza 750, otrzymały prestiżowe nagrody Red Dot Awards 2021 w kategorii „Product Design”. Te znane na całym świecie nagrody przyznawane są tylko produktom najwyższej jakości, które wyróżniają się projektem produktu, marki i komunikacji.

Reddot winner 2021
  • Nowe modele, Jazz i Jazz Crosstar, wyróżnione za wyjątkową równowagę pomiędzy funkcjonalnością, wzornictwem i poziomem bezpieczeństwa
  • Luksusowy skuter Forza 750 łączy w sobie eleganckie linie stylistyczne ze sportowymi osiągami i wszechstronnością
  • Prestiżowe międzynarodowe nagrody Red Dot Awards zwracają uwagę na doskonałość wzornictwa przemysłowego produktów oraz politykę marek i ich komunikację
  • Najnowsze wyróżnienie poprzedziły nagrody Red Dot Award 2020 dla CBR1000RR-R Fireblade SP oraz „Best of the Best” dla Hondy e

O przyznaniu dorocznych nagród Red Dot decyduje jury złożone z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu, aby zwrócić uwagę na wybitne wzornictwo i innowacje. Kryteria oceny są co roku poddawane weryfikacji i dostosowywane tak, by odzwierciedlały najnowsze wymagania techniczne, społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.

„Za nami kolejny udany rok, który przyniósł nam kilka wysoko cenionych na świecie nagród Red Dot za wzornictwo w kategorii «Product Design»” – powiedział Toshinobu Minami, dyrektor operacyjny Centrum Stylistycznego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Hondy. Ltd.,

„Od początku istnienia Hondy, projektując nasze produkty, dążyliśmy do realizowania idei «uprzyjemniania codziennego życia klientom» i wierzymy, że przyznanie tych nagród jest wyrazem uznania dla naszych sukcesów w realizacji tego celu. Będziemy nadal kierować się tą niezmienną zasadą, przełamując stereotypy, aby tworzyć produkty, które wniosą w życie naszych klientów element zaskoczenia i emocje.”

Jazz e:HEV i Jazz Crosstar e:HEV realizują zobowiązanie Hondy, zakładające zelektryfikowanie całej europejskiej gamy modeli do końca 2022 roku. Jazz został zaprojektowany zgodnie z filozofią Hondy „Yoo no bi”, która uznaje piękno, jakie kryje się w przedmiotach codziennego użytku, udoskonalanych z biegiem czasu, co czyni je jeszcze piękniejszymi i bardziej ergonomicznymi. W projekcie modelu Jazz zastosowano również opracowaną przez Hondę zasadę tworzenia pojazdów „maksimum człowieka, minimum maszyny” (M/M), która opiera się na przekonaniu, że celem techniki i projektowania jest spełnianie potrzeb kierowcy i pasażerów. W rezultacie powstał samochód, który łączy w sobie funkcjonalność i użyteczność, realizowane poprzez innowacyjne systemy, takie jak Magic Seats, a jednocześnie zachowuje elegancki i nowoczesny wygląd.

Aby zwiększyć atrakcyjność modelu, zaproponowano jednocześnie bardziej surową, przypominającą SUV-a odmianę Jazz Crosstar, skierowaną do osób prowadzących aktywny tryb życia. Optyczne powiększenie modelu uzyskano dzięki śmiałemu projektowi osłony chłodnicy, rzucającym się w oczy czarnym listwom oraz stylowym progom i relingom dachowym. Charakterystyczne dla Crosstara felgi aluminiowe, których ramiona rozszerzają się w kierunku obręczy, zwiększają wrażenie stabilności i poprawiają ogólny mocny efekt wizualny.

Wprowadzona na rynek jesienią 2020 roku, zupełnie nowa Honda Forza 750 jest zwieńczeniem znanej gamy luksusowych skuterów Forza, które w niezwykle stylowym pakiecie premium łączą w sobie komfort na poziomie «GT» oraz prezencję ze sportowymi osiągami. Nowa flagowa Forza nie jest wyjątkiem – z klasyczną stylistyką, przestronnym miejscem na nogi i ochroną przed wiatrem, podnoszącą komfort szybkiej jazdy, połączonymi z doskonałą aerodynamiką zapewnianą przez eleganckie linie części przedniej i smukły tył. Model ten został zaprojektowany z myślą o łatwym użytkowaniu w mieście, stabilnym prowadzeniu i płynnym przyspieszaniu, za co odpowiada dynamiczna, paliwooszczędna, dwucylindrowa jednostka napędowa o pojemności 745 cm3.

Bogate wyposażenie klasycznej Forzy obejmuje: zmienne tryby jazdy, system regulacji momentu obrotowego (HSTC), rzadko stosowaną w motocyklach dwusprzęgłową skrzynię biegów (DCT), pełne oświetlenie LED oraz system sterowania głosowego smartfonem –Honda Smartphone Voice Control System. Codzienną użyteczność skutera poprawiają: umieszczenie siedzenia na niższym poziomie 790 mm, schowek pod siedzeniem o pojemności 22 litrów, mieszczący pełnowymiarowy kask oraz gniazdo ładowarki USB-C.

Obecne wyróżnienia są następstwem innych sukcesów Hondy w konkursie Red Dot Awards, co podkreśla zaangażowanie firmy w tworzenie pięknych produktów, zaprojektowanych bez kompromisów. W 2020 roku Honda e otrzymała najwyższą nagrodę, «Best of the Best» i została doceniona za projekt modelu CBR1000RR-R Fireblade SP, który był pierwszym motocyklem Hondy, nagrodzonym nagrodą Red Dot. Honda już wcześniej odnosiła sukcesy w konkursie Red Dot Awards, a wśród laureatów znalazły się modele: Honda S2000 w 2001 r.,  Honda Civic w 2006 r. oraz europejski Accord Tourer w 2008 r.

Dodaj komentarz