Dodano 11 lat temu

SBK: Kolejne podium Hondy w MŚ

(Brak opinii)

Po świetnych, sobotnich kwalifikacjach, Irlandczyk rozpoczynał oba wyścigi siódmej rundy World Superbike z wysokiej drugiej pozycji, a w pierwszym wyścigu prowadził aż przez 16 z 24 okrążeń. Niestety, zły wybór opon spowodował, że podopieczny Hondy w pierwszym starcie musiał zadowolić się piątym miejscem.

 

Drugiego wyścigu Rea nie rozpoczął już co prawda aż tak dobrze, ale po dziesięciu okrążeniach awansował na drugą pozycję, którą mimo nacisków rywali, dowiózł do mety, sięgając po swoje czwarte podium w tym sezonie i awansując na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem jest podwójny zwycięzca z San Marino, Włoch Max Biaggi.

 

„Motocykl spisywał się świetnie w obu wyścigach, ale w pierwszym zużyły się opony – powiedział Rea, który wygrał już w tym roku dwa wyścigi. – Walka była ostra i agresywna, ale zachowałem spokój. Musiałem pojechać bezbłędnie, bo Leon Haslam cały czas jechał tuż za mną. Dobrze jest sięgnąć po podium na torze, na którym rok temu nie poszło nam najlepiej, ale nie patrzę na klasyfikację generalną i skupiam się na każdym wyścigu po kolei.”

Kolejne podium Hondy w MŚ

Kolejne podium Hondy w MŚNa torze Misano świetnie poradzili sobie także zawodnicy Hondy startujący w klasie Supersport. Brytyjczyk Sam Lowes z lubelskiego zespołu Bogdanka PTR Honda sięgnął po swoje czwarte pole position w tym sezonie, natomiast jego kolega z siostrzanej ekipy PTR Honda, Francuz Jules Cluzel, ukończył wyścig na drugim miejscu, jednocześnie awansując na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

„To moje trzecie podium w tym roku, które awansowało mnie na drugie miejsce w tabeli, więc jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Cluzel. – Próbowałem dogonić Kenana i było to możliwe, ale popełniłem dwa błędy. Mam nadzieję, że następnym razem będę pierwszy.”

 

Na mecie, w pierwszej piątce znalazło się aż trzech motocyklistów dosiadających modelu Honda CBR600RR. Dzięki zwycięstwu w San Marino, na czele tabeli umocnił się Turek Kenan Sofuoglu.

 

Ósma runda MŚ World Superbike odbędzie się dopiero za trzy tygodnie na torze Motorland Aragon w Hiszpanii, tymczasem już w najbliższy weekend do akcji wrócą motocykliści MotoGP, których czeka pojedynek o Grand Prix Wielkiej Brytanii na słynnym torze Silverstone.

Dodaj komentarz