Dodano 2 lata temu

Rekordowa lista zgłoszeń do 2022 Yamaha YZ bLU cRU FIM Europe Cup

(1 opinia)

Yamaha Motor Europe z radością informuje, że rekordowa liczba zawodników zgłosiła się do udziału w Pucharze Europy YZ bLU cRU FIM w 2022 roku. 384 młodych zawodników będzie się ścigać na motocyklach Yamaha YZ65, YZ85 i YZ125 w 21 krajach Europy, walcząc o miejsce w prestiżowym Superfinale Pucharu Europy YZ bLU cRU FIM, który w tym roku odbędzie się podczas MXGP of Charente Maritime w St Jean d’Angely we Francji w dniach 19-21 sierpnia 2022 r.

Seria YZ Cup z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością. Rok 2022 zapowiada się bardziej konkurencyjnie niż kiedykolwiek, ponieważ liczba zgłoszeń wzrosła o 20% w porównaniu z rokiem 2021, a zawodnicy przyjeżdżają z tak odległych krajów jak Australia i Paragwaj.

Zawodnicy będą rywalizować przez cały sezon w swoich krajowych mistrzostwach, a punkty będą wliczane do ich lokaty w Pucharze YZ. 40 najlepszych zawodników z każdej z trzech klas zostanie zaproszonych do ścigania się u boku swoich sportowych bohaterów w MXGP of Charente Maritime, ostatniej europejskiej rundy Mistrzostw Świata 2022 FIM MXGP, podczas Super Finału YZ bLU cRU FIM Europe Cup.

Trzech najlepszych zawodników oraz dwie pierwsze „dzikie karty” z każdej klasy Super Finału otrzymają miejsce na Yamaha bLU cRU Masterclass, ekskluzywnym dwudniowym wydarzeniu, podczas którego eksperci Yamahy będą udzielać lekcji zawodnikom fabrycznym MXGP i MX2. 

Po zakończeniu Masterclass jeden z zawodników YZ125 otrzyma pełne wsparcie w Mistrzostwach Europy, na wzór zwycięzcy z 2021 roku, 16-letniego Francuza Adriena Petit, który w tym roku ściga się w zespole JK Racing Yamaha EMX125 Team. Ponadto jeden zawodnik z każdej kategorii YZ65 i YZ85 otrzyma wsparcie i części GYTR na sezon 2023, podobnie jak ubiegłoroczni zwycięzcy, 11-letni Duńczyk Bertram Thorius i 13-letnia Szwajcarka Noe Zumstein.

Zapisy na ten sezon są już zamknięte, ale rejestracja na edycję 2023 YZ bLU cRU FIM Europe Cup zostanie otwarta 18 sierpnia 2022 r.

Paolo Pavesio – Dyrektor ds. marketingu i sportów motorowych, Yamaha Motor Europe

„Od czasu jego powstania w 2015 r. obserwujemy stały wzrost w ramach naszego programu bLU cRU, a ten rok nie jest wyjątkiem. Rekordowa liczba ponad 380 młodych zawodników z 27 krajów zdecydowała się wziąć udział w YZ bLU cRU FIM Europe Cup w 2022 r., korzystając z programu, który nie tylko wychowuje przyszłe gwiazdy przyszłości, ale także oferuje im ustrukturyzowaną, profesjonalną ścieżkę prowadzącą na sam szczyt sportu.
Jeszcze większą satysfakcję sprawia nam fakt, że przyciągamy coraz więcej młodych zawodników z krajów zamorskich, takich jak Paragwaj czy Australia, dzięki czemu zasięg programu bLU cRU wykracza daleko poza granice Europy. Oczywiście, dla Yamahy seria YZ Cup to nie tylko rywalizacja, ale także zapewnienie tym młodym ludziom niepowtarzalnych wrażeń i wspomnień, które pozostaną z nimi na zawsze. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w tym, co zapowiada się jako ekscytujący sezon 2022 i już nie mogę doczekać się spotkania z nimi we Francji podczas Super Finału 2022.”Podziel się z innymi

Dodaj komentarz