Wyróżnione
Dodano 3 dni temu

Program World Ducati Week 2024 26. lipca

(Brak opinii)

Start World Ducati Week 2024, zaplanowanego od piątku 26 do niedzieli 28 lipca na torze Misano World Circuit „Marco Simoncelli”, szybko się zbliża. Od kilku miesięcy ludzie Ducati pracują, aby zaoferować tysiącom entuzjastów niezwykły weekend emocji, pasji i zabawy.

Producent z siedzibą w Bolonii opublikował program tych trzech dni świętowania dedykowanych wszystkim entuzjastom motocyklizmu na oficjalnej stronie internetowej oraz w aplikacji WDW (dostępnej do pobrania na urządzenia Apple i Android). To najobszerniejszy kalendarz wydarzeń w historii World Ducati Week z wyjątkowymi i niepowtarzalnymi wydarzeniami, które łączą się z innymi doświadczeniami zaplanowanymi na wszystkie trzy dni wydarzenia, takimi jak wystawa poświęcona historii rodziny Ducati 916 i obecność Truck – Team MX prezentującego ekscytujący nowy rozdział Ducati w motocrossie. Cel jest jasny: skoncentrować się i przekazać uczestnikom całą istotę Ducati, szanując motto „All in One”.

  • Zbliża się początek wielkiego spotkania Ducati: dwunasta edycja ponownie zgromadzi na torze Misano World Circuit tysiące entuzjastów z całego świata
  • Od piątku 26 do niedzieli 28 lipca 2024 r. wyjątkowe doświadczenie na torze i poza nim z możliwościami jazdy, światowymi premierami produktów, paradami motocyklowymi, wieczornymi wydarzeniami, sesjami spotkań z mistrzami Ducati i wieloma innymi
  • Program World Ducati Week 2024 jest również dostępny w aplikacji WDW i na stronie internetowej Ducati.com, gdzie można kupić bilety na wydarzenie

Tempo WDW2024 będzie bardzo wysokie od dnia otwarcia w piątek 26 lipca. Rano pokaz na torze rozpocznie się tradycyjnym Lap of Honour, w którym wezmą udział wszyscy obecni na wydarzeniu zawodnicy, w tym legendarni, którzy poprowadzili czerwone motocykle z Borgo Panigale do zwycięstwa na torach na całym świecie. Carl Fogarty, Troy Bayliss, Carlos Checa, Régis Laconi i Rubén Xaus dołączą do dzisiejszych zawodników i będą okrążać wyścigi obok siebie na swoich motocyklach wyścigowych, świętując dumę z bycia Ducatisti.

Pierwsze chwile akcji długo oczekiwanego Lenovo Race of Champions zaplanowano na piątkowe popołudnie: wyjątkowy wyścig na świecie, w którym 15 zawodników Ducati Corse będzie rywalizować na motocyklach Panigale V4. Piątkowe sesje treningowe i kwalifikacyjne obiecują zapewnić publiczności wspaniałe widowisko, która będzie miała niezwykłą okazję zobaczyć swoich bohaterów w akcji z bliska i dać się ponieść adrenalinie w zawodach światowej klasy.

Zakończenie kwalifikacji Lenovo Race of Champions będzie oznaczało początek operacji ustawiania się w szeregu przed Paradą, kolejnym z rytuałów WDW uwielbianych przez Ducatisti. Zaczynając od okrążenia toru Misano, kolorowy wąż motocykli przetnie ulice Riwiery Romagna, aby poprowadzić tysiące entuzjastów na plażę Bagno Samsara w Riccione, miejsce imprezy „Kraina radości na plaży”. W tej edycji na plaży Samsara odbędzie się również „Rustida” (tradycyjne grillowanie), po którym nastąpi wieczór muzyki i zabawy, aby uczcić 10 lat Scramblera Ducati.

W sobotę 27 lipca obroty silnika World Ducati Week wzrosną jeszcze bardziej. Kolejna ekscytująca aktywność celebracyjna na torze jest zaplanowana na wczesne popołudnie, zarezerwowane dla właścicieli Ducati 916, w którym ponownie Carl Fogarty i Troy Bayliss będą głównymi bohaterami hołdu dla rodziny motocykli, która niezatarcie zaznaczyła historię włoskiego producenta i która obchodzi 30. rocznicę w 2024 roku.

Wkrótce potem światło reflektorów skupi się na polach startowych Lenovo Race of Champions, nie do przegapienia wydarzenie tej wspaniałej imprezy Ducati. Lista zawodników biorących udział w tym wyścigu jest światowej klasy, z ponad 20 tytułami mistrza świata. Francesco Bagnaia (obecny mistrz świata MotoGP), Enea Bastianini, Álvaro Bautista (obecny mistrz świata WorldSBK), Nicolò Bulega (obecny mistrz świata WorldSSP), Marco Bezzecchi, Fabio Di Giannantonio, Andrea Iannone, Glenn Irwin, Álex Márquez, Marc Márquez, Jorge Martìn, Franco Morbidelli, Danilo Petrucci, Michele Pirro i Michael Ruben Rinaldi są gotowi do walki o zdobycie pożądanego trofeum, zaprojektowanego na tę okazję przez Centro Stile Ducati.

Pod koniec Lenovo Race of Champions rozpocznie się „Saturday Night Show” World Ducati Week, rozpoczynając się inwazją na tor tłumu fanów, aby uczcić wyścigowe podium, a po umożliwieniu wszystkim zjedzenia na torze dzięki serii food-trucków ustawionych w padoku, będzie kontynuowane niezapomnianą imprezą na torze, która zamieni Misano World Circuit w dyskotekę na świeżym powietrzu przy dźwiękach setów DJ-skich Fargetty, Marco Melandriego i Rudeejaya.

Harmonogram na sobotę 27 lipca stanowi pod każdym względem wydarzenie w ramach wydarzenia, które Ducati zdefiniowało jako „La Notte dei Campioni” („Noc Mistrzów”) i na które stworzono specjalny bilet. Ten specjalny bilet umożliwia wstęp na wydarzenie od godziny 15:00 do późnych godzin nocnych. Ekskluzywne bilety na „La Notte dei Campioni” są dostępne w sprzedaży na platformach VivaTicket i TicketOne.

Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia specjalne są częścią programu obejmującego doświadczenia, z których można skorzystać przez wszystkie trzy dni imprezy, organizowanej przez Ducati na torze, w padoku i na terenie wokół niego.

Najważniejsze wydarzenia World Ducati Week 2024:

Piątek 26 lipca:

Lap of Honour
Lenovo Race of Champions — treningi i kwalifikacje
Parada WDW2024
„Land of Joy at the Beach” w Bagno Samsara w Riccione z „Rustida”

Sobota 27 lipca:

Uroczysta aktywność poświęcona rodzinie Ducati 916 z T. Baylissem i C. Fogartym
Lenovo Race of Champions — wyścig rozpoczynający się o 17:30
Inwazja tłumu WDW2024 na tor
„Saturday Night Show” we współpracy z Radio Deejay

Niedziela 28 lipca:

Doświadczenia Ducati na torze, padoku i okolicach na Misano World Circuit


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz