Dodano 12 lat temu

Policjant ruchu drogowego Roku 2011

(Brak opinii)

Zawodnicy mięli do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzały ich umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł najlepszego zdobył w tym roku st. sierż. Grzegorz Awienowicz z KWP w Białymstoku. Gratulujemy!

W ceremonii zakończenia konkursu uczestniczyli Adam Rapacki, Podsekretarz Stanu w MSWiA, gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji, oraz nadinsp. Waldemar Jarczewski, Zastępca Komendanta Glownego Policji.

Konkurs na policjanta ruchu drogowego ma już swoją tradycję. W tym roku miała miejsce 24 edycja tego plebiscytu i tak jak w latach poprzednich stanęło do niego kilkuset funkcjonariuszy z całej Polski. Pierwsza edycja konkursu odbyła się jeszcze w 1986 roku, a jego organizatorem było Biuro Ruchu Drogowego KG MO oraz Telewizja Polska. Teraz po raz kolejny funkcjonariusze drogówki spotykali się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, aby walczyć o miano najlepszego.

Żeby przejść do etapu ogólnopolskiego najpierw trzeba było pokonać szczebel wojewódzki. Każda komenda wojewódzka organizowała konkurs na poziomie swojej jednostki. Dwójka najlepszych funkcjonariuszy przechodziła dalej. Honorowy udział w konkursie „Policjant ruchu drogowego roku” bierze dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. W sumie, na ostatnim szczeblu ogólnopolskim, w szranki o tytuł stanęło 36 zawodników. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KGP

Dodaj komentarz