Opis

Najstarsi członkowie GRYF MC zaczynali swoją przygodę z motocyklami na początku lat 80-tych tworząc w latach 1988-1994 nieformalną i niezależną grupę „BROTHERS” sygnującą się swoim klubowym metalowym znaczkiem noszonym z przodu kamizelki, oraz flagą.

Jednak większość założycieli była członkami niezależnego Klubu motocyklowego „SEX CRACERS” zawiązanego w połowie lat 90-tych, przez grupę przyjaciół i pasjonatów motocykli. Pierwsza część nazwy, w brew pozorom pochodziła od skrótu literowego na tablicach rejestracyjnych, jaki miały tylko motocykle rejestrowane w regionie Siedleckim.

Klub znany był najbardziej na wschodzie i północy polski gdzie można było dostrzec biało czerwone barwy „SEX CRACERSÓW” na większości zlotów organizowanych w tamtych regionach kraju jak i również poza jego granicami.

Klub współorganizował również w 1997 roku wraz z paroma motocyklistami z Siedlec i okolic ” I Siedlecki Zlot Motocyklowy”, a także imprezy nadbużańskie rozpoczynające i kończące sezon pod nazwą: „No Czesiek”.

GRYF MC POLAND – Klub Przyjaciół.

Jesteśmy Klubem przyjaciół powiązanych ze sobą braterską więzią. Nie jesteśmy hermetyczni. Jesteśmy ekipą otwartą dla wszystkich motocyklistów, w myśl zasady „Jeżeli szanujesz nas my szanujemy Ciebie”.

Kochamy przysłowiowy wiatr we włosach, adrenalinę, piwo, oraz kobiety 😉

Nie jesteśmy typem domowników, kiedy tylko nadarza się okazja wskakujemy na nasze motocykle i podróżujemy po całej świecie. Nasi członkowie mieszkają, nie tylko w Polsce. Barwy Gryfa można spotkać również w Wielkiej Brytanii, dalekiej Australii, Niemczech, Holandii, Białorusi, Węgrzech, gdzie poza krajem działa oddział Nomad.

Uwielbiamy motocykle, są z nami nierozerwalne. Jesteśmy z nich bardzo dumni – nie tylko ociekające chromami cruisery i Harleye którymi nawija się wygodnie kilometry, lecz również zardzewiałe ratbike z potężnymi silnikami, crossowe zapierdzielacze, szosowe szlifierki, jak również zabytkowe różnej maści sprzęty.

Staramy się wspierać potrzebujących, środki pozyskując na naszych imprezach.

Przez kilkanaście lat przekazaliśmy olbrzymią pomoc, którą otrzymały: domy dziecka, masa potrzebujących rodzin i osób poszkodowanych w wypadkach.

Miesiąc kwiecień nie tylko jest początkiem wiosny i sezonu motocyklowego, ale również odgrywa bardzo ważną role w historii naszego Klubu.

Parę ważnych dat poniżej:

Pod koniec XX wieku zapadła decyzja o reaktywacji przedwojennego Klubu Motocyklowego „Gryf” który istniał w Siedlcach od kwietnia 1930 roku do wybuchu II Wojny Światowej. W kwietniu 2001r. zostaje zawiązany Klub Motocyklowy Gryf w skład którego weszli motocykliści oddani sprawie przysłowiowych „dwóch kółek” całym swoim życiem, tworzący od dawna szeroko pojęty ruch motocyklowy wschodniego Mazowsza i zachodniego Podlasia, oraz członkowie Klubu Motocyklowego „Sex Crakers” Celami Klubu są:

-propagowanie szeroko pojętego motocyklizmu

-poszanowanie tradycji motocyklowych

-jednoczenie ruchu motocyklowego

-turystyka motocyklowa

-braterstwo

-wzajemna pomoc

-filantropia

-jak również dobra zabawa, w gronie oddanych przyjaciół.

Dzień 06 kwietnia 2001 roku jest oficjalną datą reaktywowania Klubu Motocyklowego „Gryf. Barwy klubowe w kolorze srebrnym, nawiązują do mitycznego Gryfa, w którego środku umieszczony jest herb Pogoni (godła miasta Siedlce, przedstawiającego rycerza na koniu, z podniesionym mieczem, przeskakującego wieżę). Gryf w szponie trzyma koło motocyklowe, na którym są umieszczone daty powstania i reaktywacji Klubu Motocyklowego „Gryf”. W kwietniu 2007 roku zostają utworzone dwa Chaptery Klubu w Warszawie i Sokołowie Podlaskim.

W kwietniu 2011 roku Klub zmienia status i nazwę na „Gryf MC Poland”.

W kwietniu 2012 roku powstaje Gryf MC Poland Garwolin.

W kwietniu 2017r. zostaje powołany odział Nomad.

W kwietniu 2018r. powstaje oddział Gryf MC Poland Radom.

Nasz Klub od niemal początku Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych jest jego członkiem, w pełni respektujący zasady klubów MC. Żeby nas lepiej poznać i poczuć pozytywną, atmosferę naszego Klubu Motocyklowego. Zapraszamy serdecznie wszystkich motocyklistów świata , na nasze imprezy które staramy się organizować w pełni profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem, by nasi goście wybornie się na nich bawili, oraz powracali do nas co roku, z jeszcze większą ochotą i rzeszą nowych przyjaciół, na dwóch kołach.

Zachęcamy do przyjazdu, na naszą flagową imprezę na której rokrocznie bawi się razem grubo ponad tysiąc motocyklistów, a także mnóstwo zaprzyjaźnionych Klubów Motocyklowych, razem w pełnej harmonii. Jadą do nas co rok – często pokonując tysiące kilometrów, dla tych trzech dni. „MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLOWY GRYFPARTY” odbywającą się pod koniec czerwca niezmiennie od 2000 roku, w programie zawsze super zabawa integrująca nasze środowisko, na profesjonalnym poziomie.

„GRYFOWISKO” we wrześniu organizowane na terenie clubhousa Garwolińskiego oddziału, gdzie można posłuchać świetnej muzyki w wykonaniu sław międzynarodowego formatu.

Dla twardzieli którym nie straszny śnieg i mróz – zlot zimowy „CHICKEN PARTY” w miesiącu styczniu.

“GRYFFORT” zimowa impreza organizowana w Warszawskim Domu Klubowym. Oraz na dwa małe spotkania o dźwięcznej nazwie „NO CZESIEK” rozpoczynające i kończące sezon w maju i październiku.

Uczestniczymy również od początku w akcji „MOTOSERCE” od paru lat organizowana jest przez nas w Sokołowie Podlaskim przez tamtejszy oddział Gryf MC Poland pod nazwą Park’n’roll & Motoserce.

Zebraliśmy przez ten okres setki litrów krwi przeznaczonej dla szpitali w całej Polsce. Spotkać się z nami można również w naszych domach klubowych w Siedlcach, Warszawie, Garwolinie, Radomiu, Sokołowie Podlaskim

Wyślij wiadomość

Lokalizacja

Godziny otwarcia

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on vk
Share on linkedin
Share on email