Dodano 11 lat temu

Pedrosa i Stoner na podium w San Marino

(Brak opinii)

Stoner, lider klasyfikacji generalnej MotoGP, który tydzień temu odniósł swoje siódme zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając wyścig o Grand Prix Indianapolis w USA, zmagania w San Marino rozpoczynał z pierwszego pola startowego.

Wciąż osłabiony i nie mogący trenować po wypadku sprzed kilku tygodni na holenderskim torze w Assen, Australijczyk natychmiast wysunął się na drugą pozycję, ale nie był w stanie utrzymać tempa i w połowie wyścigu spadł na trzecie miejsce po ataku Pedrosy.

 

Kolejne podium w tym roku oznacza jednak, że Stoner wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając drugiego w tabeli i pierwszego na mecie Grand Prix San Marino, Hiszpana Jorge Lorenzo, aż o 35 punktów. Z kolei drugie miejsce sprawiło, że Pedrosa umocnił się na czwartej pozycji w tabeli.

 

 

Stoner i Pedrosa na podium

Stoner i PedrosaTo był trudny wyścig z uwagi na temperaturę oraz zmianę strefy czasowej po powrocie z USA – powiedział Pedrosa. – Dokonaliśmy pewnych zmian w ustawieniach zawieszenia, ale nie był to krok w dobrą stronę i wiedziałem, że nie będę w stanie dotrzymać kroku Lorenzo. Po raz drugi z rzędu finiszowałem jednak na drugiej pozycji, więc jestem zadowolony.”

 

Zespół przygotował dla mnie fantastyczną maszynę, ale w drugiej połowie wyścigu po prostu dopadło mnie zmęczenie i nie byłem w stanie utrzymać tempa lidera – dodał Stoner. – Takie rzeczy się zdarzają, szczególnie po tak wymagającej serii wyścigów.”

 

Pasjonujący pojedynek o czwarte miejsce przed własnymi kibicami, stoczyli Włosi, Marco Simoncelli (San Carlo Honda Gresini) oraz Andrea Dovizioso (Repsol Honda). Dziesiąty był Japończyk, Hiroshi Aoyama (San Carlo Honda Gresini), zaś piętnasty, Hiszpan, Toni Elias (LCR Honda MotoGP).

 

Dramatyczny wyścig klasy Moto2, w której wszyscy zawodnicy korzystają z silników z modelu Honda CBR600RR, wygrał Hiszpan, Marc Marquez, w tabeli redukując swoją stratę do lidera, drugiego na mecie, Niemca Stefana Bradla, do 23 punktów. Kolejna runda MŚ, Grand Prix Aragonii, już za dwa tygodnie na torze Motorland Aragon.

Stoner i Pedrosa

 

Simoncelli kontra Dovizioso   Start wyścigu Moto2
     

Simoncelli kontra DoviziosoStart wyścigu Moto2

Dodaj komentarz