Wyróżnione
Dodano 2 tygodnie temu

Okradli wypożyczalnię na Śląsku… Powiedzmy złodziejom NIE

(2 opinie)

Do redakcji trafił list, którego chcielibyśmy nigdy nie dostać – od Klaudiusza. Ale niestety życie ma gorsze scenariusze niż te, które chcielibyśmy czytać. Prosimy o czujność i pomoc w miarę możliwości. Nie dajmy się okradać i eliminujmy patologię. Dziś komuś, jutro Tobie… Dłużej czekać nie można…

 

„Zaczynamy. Dnia 25.05.2026r dwóch panów jeden z nich legitymował się jako Dominik Ostrowski, ale prawdziwe imię to Damian  (kolega raz zapomniał zostać w roli ;)) Przyjechało do mnie pod pretekstem wynajęcia sprzętu bo sami jeżdżą. Wzięli 4 motocykle z numerami VIN (załącznik) na Lewy dowód bardzo dobrze wykonany.. spisaliśmy umowy itd.. spakowali motocykle obłożyli kocami by się nic nie porysowało. Byli grzeczni i nie wzbudzali żadnych podejrzeń. Jak się okazało, bus też był lewy łącznie z wynajętym kierowcą. Z którym zresztą jest cały czas kontakt. I który nam udzielił informacji że ten agregat byli wynająć przed moimi motocyklami, jak się w własnym śledztwie już okazało. Udało nam się uświadomić inną wypożyczalnie, że ich sprzęt już nie wróci. Przesyłam również mapy innej wypożyczalni samochodów typu bus gdzie jest widoczna lokalizacja obok nas gdzie mieli przeładunek oraz gdzie poprzedni kierowca ich zostawił. Finalnie danego busa porzucili w Opolu na stacji paliw i przeładowali się do innego…”

„GPS wyrzucony w miejscu blisko miejsca adresowego które jest złomowiskiem.

 

 

Brak lokalizacji nawet przez producenta motocykli (ma taką opcję, motocykl Stark varg) producent jej nie udostępnia bo ostatnia aktywna jest sprzed zgłoszenia sprawy na policję 🙂

Ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania przed upływem końca sprawy oraz nie wypłaci prawdopodobnie nic z racji tego że sytuacja definiowana jest jako przywłaszczenie.

 

 

Telefony o 12 w nocy. Dwa razy z groźbami i szantażami.

 

Wymuszali okup motocykli przez telefon, a potem wystosowali taki sms z zdjęciem bez meta danych. (Załącznik)

 

 

20 minut temu otrzymałem telefon ze ich wizerunek jak nie zniknie to coś nam się stanie. Taki telefon również otrzymali inni poszkodowani. Z numeru widocznym na kolejnym załączniku.

Sprawa jest gruba i mogę pisać bez końca. Proszę o pomoc i reakcję każdego w tym państwie żeby dali żyć normalnym ludziom tak, jak na to zasłużyli.

 

Lista skradzionych motocykli:

 

Informacje i dziennik walki o przetrwanie oraz odzyskiwanie mienia na bieżąco na FB firmy

 

 

Jeśli chcesz wesprzeć firmę, aby mogła przetrwać, podajemy adres zrzutki:

https://zrzutka.pl/tmesmr#description






Podziel się z innymi

Dodaj komentarz