Wyróżnione
Dodano 2 tygodnie temu

Skuteczność oka policyjnego drona

(1 opinia)

Policjanci z drogówki coraz powszechniej w codziennej służbie wykorzystują specjalistyczne drony. Bezzałogowce wyposażone są w precyzyjne kamery, które rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń – często dramatycznych w skutkach.

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry wykonywane przez kierowców wszystkich pojazdów – również motocyklistów – często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Wiele osób zastanawia się, jak sprawny, wydolny i dokładny w rejestrowaniu wykroczeń jest policyjny dron. Odpowiedź jest prosta: wystarcza, aby zarejestrować motocyklistów i doprowadzić do skutecznego ukarania. O utracie prawa jazdy nawet nie wspominamy…

15 punktów karnych i 1500 zł mandatu (x2 za recydywę daje duuuży wynik) art. 86b KW,

do tego należy doliczyć 5 punktów karnych i 200 zł art. 92&1 KW

Zanim pomylimy wyobraźnię z ułańską fantazją…

W tym akurat przypadku kierujący osobówką wyprzedzał inne pojazdy przed przejściem oraz bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Kierowcy łamiący przepisy muszą liczyć się z tym, że mogą zostać nagrani przez policyjne, podniebne oko i zatrzymani kilkaset, a nawet kilka kilometrów dalej w celu „wymierzenia kary”.

Tu możesz pobrać Kodeks Wykroczeń w PDF

Zdjęcia: BRD KGPPodziel się z innymi

Dodaj komentarz