Dodano 10 lat temu

NOWY MAKSISKUTER YAMAHA X-MAX 400

(Brak opinii)

Modelem, który stanowi punkt odniesienia w całym segmencie maksi skuterów, jest Yamaha TMAX, wprowadzony na rynek kilka lat przed stworzeniem rodziny X-MAX. Oferując osiągi motocyklowe, samochodową wygodę i praktyczność skutera, TMAX otworzył całkowicie nowy rynek. Przełomowe, osiągi modelu TMAX nie tylko zmieniły metodę korzystania ze skutera, lecz również sposób patrzenia na ten środek transportu przez kierowców samochodów i motocykli, którzy nagle zobaczyli w maksiskuterze alternatywę godną rozważenia.

 

Kolejna odsłona modelu X-MAX

Za całkowitą przemianę stale rozwijającego się i powiększającego rynku maksiskuterów są odpowiedzialne modele Yamahy TMAX i X-MAX. Gdy skutery marki Yamaha otworzyły nowe możliwości, wówczas oczekiwania i wymagania europejskich kierowców maksiskuterów również uległy zmianie. Wielu dzisiejszych kierowców skuterów klasy średniej szuka modeli o zwiększonych osiągach silnika, które jednak zachowują kompaktowe rozmiary i sportową konstrukcję na wzór koncepcji reprezentowanej przez obecny model X-MAX.

W celu zaspokojenia tego popytu Yamaha postanowiła stworzyć kolejną odsłonę maksiskutera X-MAX, czego efektem jest inauguracja sportowego, wyrafinowanego modelu X-MAX 400. Dzięki kompaktowemu, lekkiemu podwoziu i mocnemu silnikowi o pojemności 400 cm3, ten nowiutki X-MAX zapewnia doskonałe osiągi i przyspieszenie, nie tracąc nic z łatwości prowadzenia, zwinności i kompaktowych rozmiarów cechujących model o pojemności 250 cm3.

 

Nowy typ skutera klasy średniej

Magiczna receptura nowego X-MAX 400 w udany sposób łączy wyższą moc z niską wagą, co razem z kompaktowym nadwoziem i przestrzenią bagażową maksiskutera tworzy nowy typ skutera klasy średniej. Znaczące przyspieszenie i duża prędkość osiągana podczas przemierzania tras sprawiają, że ten nowy, ekscytujący członek rodziny X-MAX spodoba się tym klientom, którzy oczekują zwinności, najwyższej jakości, dużej mocy i codziennej praktyczności w mieście.

Wyższe osiągi, dostarczane przez silnik o pojemności 400 cm3, nie tylko są przydatne na długodystansowych odcinkach, lecz także zapewniają modelowi X-MAX 400 prawdziwe, podróżne możliwości. Górna granica prędkości w postaci 150 km/h, obszerna przestrzeń bagażowa i luksusowe, podwójne siedzisko sprawiają, że X-MAX 400 sprawdzi się zarówno podczas weekendowych wypadów za miasto, jak i długodystansowych podróży.

 

Dynamiczna konstrukcja z rodowodem rodziny MAX

Zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym, ten skuter został zaprojektowany po to, aby zadziwiać. Nowy, dynamiczny wizerunek wyróżnia model X-MAX 400 na ulicy oraz podkreśla wyraźny, mocny rodowód Yamahy. Eleganckie i wyrafinowane nadwozie reprezentuje kolejny etap w rozwoju X-MAX i uwydatnia sportowy potencjał tego nowego skutera klasy wyższej.

Jedną z kluczowych właściwości, które cechują rodzinę MAX, i która nadaje wyrazistości nowemu X-MAX 400, jest wysokiej jakości nadwozie z naszymi firmowymi panelami bocznymi „boomerang”. Znajdujące się po obu bokach skutera, począwszy od przedniej części podłóg aż po boczne partie siedziska, panele nadwozia w kształcie bumerangu akcentują dynamiczny styl modelu X-MAX 400 i przywołują natychmiastowe skojarzenia z unikalną rodziną MAX.

 

Podwójne reflektory z LED-owymi światłami pozycyjnymi oraz LED-owym światłem tylnym

Dwa potężne reflektory jeszcze bardziej podkreślają elegancki i sportowy wygląd tej wszechstronnej maszyny o wysokich osiągach, a LED-owe światła pozycyjne i nowe LED-owe światło tylne poprawiają bycie widocznym przez innych użytkowników dróg. X-MAX 400 jest pierwszym skuterem marki Yamaha, posiadającym pozycyjne światła LED-owe, które oprócz swoich praktycznych funkcji podkreślają także nowoczesną konstrukcję skutera i wzmacniają ogólne wrażenie wysokiej jakości tego skutera.

 

Luksusowe siedzisko

Luksusowe, stopniowane siedzisko zostało zaprojektowane po to, aby zapewniać wyjątkowo wygodną jazdę zarówno kierowcy, jak i pasażerowi, niezależnie od tego, czy przemieszczają się oni po ulicach miasta, czy też wybierają w dłuższą podróż. Ponadto, układ siedziska w X-MAX 400 umożliwia przyjęcie wyprostowanej pozycji dla zachowania większego komfortu oraz większej kontroli, szczególnie w ruchu miejskim.

 

Oprzyrządowanie w stylu samochodowym

Deska rozdzielcza i kanapa nowego modelu X-MAX 400 zostały  tak  stworzone, aby stanowić wzór w swojej klasie, a jakość i dbałość o detale są pierwszej klasy. Dopasowanie, wykończenie i wrażenie dotykowe materiałów jest porównywalne do odczuć, jakie oferuje prestiżowy samochód, dzięki czemu X-MAX 400 wyróżnia się spośród konkurencji. Całkowicie nowe oprzyrządowanie w stylu samochodowym zawiera analogowy wskaźnik obrotów i komputer pokładowy, które podkreślają wiodącą specyfikację techniczną modelu X-MAX 400, oferując doskonałą równowagę sportowych osiągów i eleganckiego wzornictwa.

 

Potężny silnik o pojemności 400 cm3

Nowy, 1-cylindrowy, 4-suwowy, 4-zaworowy, chłodzony cieczą silnik DOHC modelu X-MAX 400 jest kolejnym etapem ewolucji sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji, która obecnie napędza popularny model Majesty 400. Osiągając 23,2 kW (31,5 KM) przy 7 500 obr/min, ten kompaktowy i szybko reagujący silnik wytwarza o ponad 54% więcej mocy niż jednostka wykorzystywana obecnie w X-MAX 250. Znaczący wzrost mocy oraz o 60% większy moment obrotowy sprawiają, że nowy X-MAX 400 jest najpotężniejszym modelem X-MAX w dziejach.

 

Silne przyspieszenie oraz wysoki górny pułap prędkości

Ten model sprawi, że zarówno nowi użytkownicy skuterów, jak i doświadczeni kierowcy, którzy być może przesiądą się z 250 lub 300 cm3, doświadczą znaczącego wzrostu przyspieszenia i wysokiej, stałej prędkości jazdy, rozwijanej aż do 150 km/h. Jednocześnie właściciele maksiskuterów, przesiadający się z większej pojemności, będą mile zaskoczeni lekkością prowadzenia oraz zaletami kompaktowych rozmiarów tego skutera, które sprawdzają się w miejskiej jeździe. Niezależnie od tego, czy jest to jazda w mieście, długodystansowa wyprawa, czy też weekendowy, rekreacyjny wypad za miasto, X-MAX 400 został stworzony po to, aby rozwijać imponujące osiągi.

 

Kompaktowe nadwozie

Mimo, że dynamiczny, nowy silnik o pojemności 400 cm3 dostarcza znacząco więcej mocy i wyższy moment obrotowy niż jego odpowiednik o pojemności 250 cm3, nasi konstruktorzy zdołali stworzyć najbardziej kompaktowe i lekkie podwozie w swojej klasie.

To oznacza, że posiadacze X-MAX 400 korzystają ze zwinności klasy 250 i osiągów klasy 400. Łącząc wszystkie te pożądane właściwości i atrybuty, Yamaha wypuściła niezwykle zdolny i wszechstronny skuter, który zapewnia zarówno wyjątkowe osiągi, jak i dużą przyczepność w codziennym użytkowaniu.

 

Dzięki dużej mocy i wysokiemu momentowi obrotowemu nowy X-MAX 400 idealnie wpasowuje się w gamę skuterów Yamaha, między popularne modele 250 cm3 i wyjątkowego TMAX-a. Przednie widelce teleskopowe w stylu motocyklowym w połączeniu z podwójnymi, przednimi tarczami pływającymi, lekkimi kołami ze stopu o wymiarach 15 cali przednie/13 cali tylne oraz szerokimi oponami, zostały opracowane po to, aby zapewniać stabilną jazdę przy dużych prędkościach, czyniąc X-MAX 400 jednym z najbardziej praktycznych i zwinnych skuterów w swojej klasie.

 

Wszechstronny skuter o wysokich osiągach

Pomimo znacznego wzrostu mocy nowy model o pojemności 400 waży tylko 211 kg z płynami. Ta nieduża waga w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami sprawia, że wszechstronny X-MAX 400 zwinnie porusza się w miejskim terenie.

Jedną z najważniejszych właściwości nowego modelu X-MAX 400 jest jego zdolność do spełniania wielu różnych funkcji. X-MAX 400 został stworzony, aby zapewniać doskonałą równowagę między stylem, funkcjonalnością i osiągami. Jego lekkie, kompaktowe zawieszenie oferuje łatwe i zwinne prowadzenie przy niskich prędkościach, podczas gdy duże koła ze stopu i nowe, dynamiczne, chroniące przed wiatrem nadwozie nadają stabilności przy większych prędkościach i na dłuższych trasach.

Przyspieszenie od zera jest doskonałe, a w połączeniu z mocnym przyspieszeniem w średnim zakresie prędkości sprawia, że nowy X-MAX 400 dostarcza mocnych osiągów, ułatwiających wyprzedzanie w mieście i na autostradzie. Począwszy od długodystansowych podróży, przez miejskie przejazdy, po weekendowe, rekreacyjne wypady – wielofunkcyjny X-MAX 400 dzięki swej stabilności przy wyższych prędkościach jest wykwalifikowany do swoich zadań.

 

Komfort i wygoda

Pomimo bardzo kompaktowego nadwozia, skuter posiada schowek pod siedziskiem, w którym zmieszczą się dwa pełnowymiarowe kaski. Wyprostowana pozycja jazdy oraz skuteczna szyba przednia, osłona rąk przed wiatrem i obszerna podłoga zapewniają razem duży komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Jeśli chodzi o zasięg i ekonomię, X-MAX 400 robi duże wrażenie dzięki swojej niskiej wadze i niezwykle wydajnemu, 4-suwowemu silnikowi z wtryskiem paliwa.

 

Opcja z ABS dostępna w drugiej połowie 2013 roku

Nowy X-MAX 400 będzie dostępny w salonach dealerskich od lipca 2013 roku, a w kolejnych miesiącach pojawi się jego wersja wyposażona w ABS.

Dodaj komentarz