Dodano 6 lat temu

Nowa opona Dunlop D213 GP Pro

(Brak opinii)

Nowe ogumienie w najpopularniejszych rozmiarach i mieszankach zadebiutowało już podczas kluczowych wyścigów tego sezonu. Pełen asortyment D213 GP Pro będzie dostępny na rynku od lipcu 2017 r. 

Ogumienie D213 GP Pro stworzono dla motocyklistów, którzy korzystają z zaplecza technicznego i w pełni przygotowują swój motocykl do wyścigów. Do jego budowy wykorzystano szereg nowych technologii opracowanych przez inżynierów Dunlopa.

Nowa, zaawansowana konstrukcja opony przedniej

W oparciu o realizowane na wyścigowych torach testy, w oponie przedniej zastosowano nową generację konstrukcji bezszwowego opasania (JLB). Oparta na trzech warstwach struktura zapobiega odkształcaniu opony w wyniku działania silnych sił odśrodkowych oraz przy dużych pochyleniach podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Ponadto nowa konstrukcja JLB zapewnia dodatkową precyzję i stabilność podczas silnego hamowania.

Wraz z opracowaniem nowej konstrukcji zmieniono także profil przedniej opony. Uzyskano w ten sposób większą powierzchnię styku ogumienia z nawierzchnią przy każdym kącie nachylenia, co przekłada się na lekkość prowadzenia i bardziej precyzyjne pokonywanie zakrętów.

Nowa konstrukcja opony tylnej

Unikalną konstrukcję JLB zastosowano również do produkcji opony tylnej. Tutaj bardzo rozciągliwa, jednowarstwowa struktura z włóknem aramidowym JLB daje efekt mocnej i zarazem lekkiej osnowy, zapewniając pewne prowadzenie i niezmienność osiągów.

Długodystansowa tylna opona

Dunlop uzupełnił linię D213 GP Pro o opcjonalną tylną oponę długodystansową. Do jej stworzenia wykorzystano wiedzę wypracowaną przez markę w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych FIM (EWC). Produkt wyposażono w najnowszą technologię kontroli temperatury, która zwiększa odporność opony na rozdarcia. Rozwiązanie to opiera się na wykorzystaniu dwuwarstwowej mieszanki o mocnej i trwałej warstwie zewnętrznej oraz warstwie wewnętrznej, która optymalizuje temperaturę pracy niezależnie od pory roku i konfiguracji toru.

Unikalny wzór bieżnika o zoptymalizowanym kącie nachylenia rowków

Bieżnik opony kształtem przypomina płetwę. Ta niestandardowa rzeźba pozwala zoptymalizować czas nagrzewania opony i zapewnia maksymalny kontakt opony z nawierzchnią w suchych warunkach.

Zwycięski debiut w wyścigach

Ogumienie D213 GP Pro z powodzeniem zadebiutowało już w mistrzowskich rywalizacjach. Podczas rundy otwierającej trudny wyścig CIV National Trophy 600 Championship na torze Imola we Włoszech, Stefano Casalotti z zespołu Yamaha, jadący na motocyklu wyposażonym w nowe opony D213 GP Pro, zdobył pierwsze miejsce.

Ponadto w rundzie inagurującej IDM Supersport na torze Nürburgring, Kevin Wahr rywalizujący na motocyklu Yamaha R6 zajął pierwsze miejsce na podium obu wyścigów – był to zwycięski debiut D213 GP Pro w ważnych mistrzostwach Niemiec.

Z kolei w czerwcu opona zadebiutuje również na najtrudniejszym wyścigu drogowym – Isle of Man TT. Po obiecujących próbach wybrało ją szereg wiodących zespołów.

Pełen asortyment opon HyperSport

Z uwagi na narastający podział rynku w zakresie segmentu opon sportowych, Dunlop zmodyfikował asortyment oferowanych produktów w kategorii hypersport. Wyrazem tego są trzy nowe opony klasy hypersport wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Andy Marfleet, menedżer marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA wyjaśnia przeznaczenie nowego asortymentu opon: „D213 GP Pro to szczytowe osiągnięcie naszej marki w asortymencie opon dopuszczonych do ruchu drogowego. Wybierają ją najlepsze zespoły i zawodnicy klasy Superstock i Supersport, zarówno do wyścigów torowych jak i drogowych. Dla miłośników amatorskich imprezach torowych mamy oponę GP Racer D212, która również zwycięsko zadebiutowała w ubiegłorocznych wyścigach klasy Superbike we Francji. Z kolei dla motocyklistów, którzy najczęściej jeżdżą po drogach, a okazjonalnie na torach, wprowadziliśmy oponę SportSmart2 Max, która łączy wysokie osiągi z imponującymi przebiegami. Dzięki trzem nowo zaprojektowanym oponom mamy najświeższy i najbardziej innowacyjny asortyment zaspokajający potrzeby wszystkich właścicieli motocykli klasy hypersport.”

Dodaj komentarz