HOT!
Dodano 12 miesięcy temu

NOWA ELECTRA GLIDE™ HIGHWAY KING

(1 opinia)

Model Electra Glide™ Highway King, trzecia maszyna w kolekcji Kultowe Ikony Harley-Davidson wręcz wywołuje niepohamowaną nostalgię. Model Electra Glide™ Highway King produkowany w limitowanej ilości, łączy styl kolorowych lat 60. z komfortem i technologią nowoczesnego motocykla Harley-Davidson® Grand American Touring.

Kolekcja motocykli Kultowe Ikony to program corocznej premiery nowego modelu w limitowanej serii, który oferuje świeżą interpretację kultowych motocykli Harley-Davidson® z przeszłości. Kolekcja jest ściśle limitowana, każdy model jest indywidualnie numerowany i produkowany tylko w jednej serii. Globalna produkcja modelu Electra Glide™ Highway King wynosi 1750 egzemplarzy.

Ikona

W 1968 roku motocykl Electra Glide® był topowym modelem Harley-Davidson®. Motocykliści, którzy chcieli jeszcze więcej komfortu i wygody podczas podróży, mogli zamówić dodatkowe akcesoria w pakiecie King of the Highway, który zawierał kufry z włókna szklanego, przednią szybę, bagażnik nad tylnym błotnikiem i osłonę silnika (gmol).

Zaplatane szprychami koła, szerokie opony z białymi ściankami, dwukolorowa przednia szyba, pojedyncze siodło na sprężynie śrubowej oraz starannie dobrane kolory są inspirowane prawdziwą ikoną Harley-Davidson – modelem FLH Electra Glide® z 1968 roku, motocyklem, który królował na drogach w epoce papierowych map i burgerów po 15 centów.

„W swoim czasie był to naprawdę luksusowy motocykl” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Kolory, które wybraliśmy dla modelu Highway King, przypominają oryginalne opcje kolorystyczne oferowane w 1968 roku. Starannie dopasowaliśmy kolor w dolnej części przedniej szyby. W 1968 r. kufry z włókna szklanego były oferowane tylko w kolorze białym, więc zrobiliśmy to samo w 2023 r. Rezultatem jest całkowicie nowoczesny motocykl, który bez wątpienia wygląda oldschoolowo”.

Model Highway King będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: Hi-Fi Orange (1000 sztuk) i Hi-Fi Magenta (750 sztuk). Kufry są wykończone w kolorze Birch White, a wstawka w kolorze Black Denim na zbiorniku paliwa jest oddzielona od podstawowego koloru paskiem pinstripe w kolorze Birch White. Emblemat na zbiorniku jest bardzo podobny do oryginalnego, używanego w 1968 roku. Grafika Icons Motorcycle Collection i numer seryjny są grawerowane laserowo na panelu konsoli.

Zdejmowana przednia szyba ma przyciemnioną dolną część dopasowaną kolorystycznie do koloru lakieru. Pojedyncze siodło z białym obszyciem i chromowanym relingiem, zamontowane na regulowanej sprężynie śrubowej i amortyzatorze, to kolejny ukłon w stronę stylu modeli Harley-Davidson® FL z lat 60. Pokryte chromem, zaplecione szprychami koła ze stali i szerokie opony z białymi ściankami dodają nostalgicznego wyglądu, podobnie jak genialne chromowane relingi przedniego błotnika, relingi i gmole kufrów, wsporniki przedniego błotnika oraz osłona filtra powietrza Ventilator. Napis Electra Glide w formie emblematu jest umieszczony po obu stronach przedniego błotnika.

Platformą modelu Electra Glide™ Highway King jest rama Harley-Davidson® Touring ze sztywną konstrukcją szkieletową. Całe podwozie zostało zaprojektowane z myślą o długich trasach. Pojedyncze pokrętło hydraulicznie reguluje napięcie wstępne tylnych amortyzatorów emulsyjnych, zapewniając optymalną jazdę i kontrolę w zależności od obciążenia motocykla. Widelec 49 mm z technologią dual bending valve zapewnia liniową charakterystykę tłumienia i gwarantuje płynną jazdę. Silnik Milwaukee-Eight™ 114 V-Twin zapewnia dynamiczny dopływ mocy. Dla tych, którzy koncentrują się na osiągach, dostępne są zestawy tuningowe Harley-Davidson® Screamin’ Eagle™, którymi można jeszcze bardziej podkręcić silnik. Elektroniczny tempomat dostępny w standardzie, utrzymuje prędkość, co zapewnia komfort podczas długich przejażdżek. Reflektor halogenowy i lampy dodatkowe zapewniają doskonałe oświetlenie przy zachowaniu nostalgicznej stylistyki. Połączone elektronicznie hamulce Reflex™ Brembo® zapewniają właściwą siłę hamowania. Pełny pakiet systemów Harley-Davidson zwiększających bezpieczeństwo jazdy jest również dostępny w standardzie, w tym ABS z działaniem w zakręcie, elektronicznie sprzężone hamulce z działaniem w zakręcie, system kontroli trakcji z działaniem w zakręcie, system kontroli poślizgu z działaniem w zakręcie i system wspomagający ruszanie pod górę i zapobiegający staczaniu się motocykla.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz