Dodano 2 tygodnie temu

Niebezpieczny motocyklista?

(Brak opinii)

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie – fani dwóch kółek zaczynają z tego korzystać i wyjeżdżają na drogi swoimi jednośladami. „Rajd na ścigaczu pomiędzy samochodami zakończyli policjanci z autostradówki”. Apelujemy – pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Na autostradzie A4 doszło do niebezpiecznego incydentu. Policjanci z drogówki zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który jechał swoim Suzuki z prędkością blisko 200 km/h, slalomem omijając inne pojazdy.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem, twierdząc, że spieszył się do dziewczyny. To tłumaczenie jednak nie pomogło… Mundurowi nałożyli na kierowcę dwa mandaty o łącznej kwocie 1000 złotych, nie obyło się też bez 14 punktów karnych za nadmierną prędkość i niesygnalizowaną zmianę pasa ruchu.

„Kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym.”
W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi, w tym dzieci i starsze osoby, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i brawurowa jazda stanowią zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Policja

#niebezpiecznymotocyklista



Podziel się z innymi

Dodaj komentarz