Dodano 11 lat temu

Motocyklowa impreza Honda Gymkhana

(Brak opinii)

Na centralnej części placu przed Centrum Handlowym pojawiło się ponad 70 motocyklistów gotowych do jazdy pomiędzy pachołkami. Pierwszy dzień przeznaczony był na doskonalenie umiejętności jazdy na motocyklu. Po rejestracji i odprawie uczestnicy podzieleni na grupy rozpoczęli treningi w  grupach. W trakcie przerw pomiędzy sesjami treningowymi odbywały się konkursy GP8, które polegały na tym, by w jak najkrótszym czasie pokonać pięć ósemek pomiędzy dwoma pachołkami. Konkurs rozegrano na skuterach Honda Vision 50 podstawionych przez organizatora, a na starcie mógł stanąć każdy, kto posiada kartę motorowerową, prawo jazdy kategorii A1 lub po prostu ukończył 18 lat. 

 

W niedzielę, która nie poskąpiła słonecznej pogody, na listę startową wpisało się 61 uczestników. Po rozgrzewce i zapoznaniu się z torem, rywalizacja w pierwszym przejeździe odbywała się według numerów startowych, a w drugim – zawodnicy startowali od najsłabszego wyniku pierwszego przejazdu. Przejazdy odbywały się na dwóch torach równoległych, a aktualny lider, podobnie jak przed rokiem, zajmował honorowe miejsce na specjalnie przygotowanym tronie skąd w towarzystwie hostess uważnie obserwował walczących o lepszy czas rywali.  Zwycięzca zeszłorocznej edycji Honda Gymkhana Wojciech Grodzki startujący na Hondzie CB600F Hornet po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny, uzyskując najlepszy czas łączny dwóch przejazdów 01:22.86 i pozostawiając resztę stawki daleko w tyle. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli również zawodnicy na Hondach. Drugi był Beniamin Mucha na CBR600F, a trzeci Jakub Rymkiewicz na VTR250. W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Monika Jaworska, drugie miejsce zajęła Aleksandra Frost, a podium uzupełniła Karolina Miechowska. 

 

Po wręczeniu okolicznościowych pucharów dla zwycięzców pierwszej edycji Hondy Gymkhana, najlepsza 16-stka w klasyfikacji open ruszyła do walki o Puchar Prezesa Hondy Poland. Zawodnicy rozstawieni w systemie pucharowym startowali parami, a zwycięzca przechodził do kolejnej rundy. W finałowym biegu Wojciech „niedościgniony” Grodzki, uzyskując coraz lepsze czasy, pokonał z niewielką przewagą doskonale jadącego w tym starciu Beniamina Muchę.

 

W przerwach pomiędzy jazdami na zgromadzonych widzów czekały liczne atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, symulatorów jazdy motocyklem – Honda Riding Trainer, darmowe gokarty, kącik zabaw dla najmłodszych, a także pokazy stunterskie w wykonaniu Radka Karaszawskiego aka „Karaś”, Sylwestra Osiadacza vel „Syldron” i „Gradka”.

 

Dla najlepszych zawodników, w klasyfikacji generalnej, wyłonionych na podstawie wyników z 4 rund w sezonie 2012, zarówno w klasach open jak i kobiet, czekają atrakcyjne nagrody. Honda Poland jako organizator dla zwycięzców przygotowała skutery Honda PCX. Dla Vice mistrzów – Hondy Vision, zaś za trzecie miejsca – kurtkę i plecak Hondy. 

 

Honda Poland serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i zaprasza zainteresowanych podnoszeniem własnych umiejętności jazdy oraz rywalizacją w amatorskich konkursach na kolejne edycje Honda Gymkhana. Najbliższa, na początku lipca, odbędzie się w Radomiu. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://honda.pl/pl/motocykle.html. 

 

Dodaj komentarz