Wyróżnione
Dodano 1 tydzień temu

Michael van Zomeren objął Marketing Yamaha Motor Europe

(1 opinia)

Yamaha Motor Europe (YME) ogłosiła 1. lipca, że Michael van Zomeren został mianowany Dyrektorem ds. Marketingu i Motorsportu oraz członkiem Komitetu Zarządzającego YME.

Michael zastępuje Paolo Pavesio, który będzie tymczasowo wspierał Michaela jako Kierownik Działu Motorsportu YME do końca października i pozostanie członkiem Komitetu Zarządzającego YME do czasu swojego nowego zadania w ramach Grupy Yamaha Motor.

W swojej nowej roli Michael van Zomeren, wcześniej Kierownik Krajowy Yamaha Motor Scandinavia (YMSCA), przejmie odpowiedzialność za Działy Marketingu i Motorsportu YME, wraz z Komunikacją Korporacyjną.
Funkcja Marketingu YME koordynuje działania marketingowe i cyfrowe dla wszystkich grup produktów dystrybuowanych przez Yamaha Motor w Europie, podczas gdy Dział Motorsportu jest odpowiedzialny za strategię, organizację i komunikację działań wyścigowych Yamaha, w tym WorldSBK, EWC, MXGP, Rajdy i unikalny program bLU cRU dedykowany młodym kierowcom.
Michael van Zomeren ma wykształcenie w dziedzinie Marketingu i prawie 30 lat doświadczenia w różnych stanowiskach sprzedaży, marketingu, zarządzania produktami i zarządzania ogólnego. Zawsze pracował w międzynarodowych, wielokulturowych środowiskach, głównie w Ameryce Północnej i Południowej, Japonii i Europie. Ma 26 lat doświadczenia w organizacji Yamaha, z czego 20 lat w europejskim biurze głównym w Schiphol-Rijk, a ostatnie sześć lat pracował jako Kierownik Krajowy Yamaha Motor Scandinavia z biura w Sztokholmie, nadzorując operacje biznesowe w Danii, Norwegii, Szwecji, Grenlandii, Islandii i Wyspach Owczych. Po spędzeniu sześciu lat w krajach nordyckich, przeniesie się ze Sztokholmu z powrotem do Amsterdamu, w Holandii.

Chciałbym rozpocząć od podziękowania Paolo za wpływ, jaki miał w wspieraniu ewolucji YME przez ostatnią dekadę. Nasz marketing został przekształcony pod jego kierownictwem, dzięki wprowadzeniu nowej strategii marki, nowych segmentów motocykli, takich jak MT, oraz rozpoczęciu naszej transformacji cyfrowej z nową platformą zaprojektowaną zarówno do zwiększenia zaangażowania klientów, jak i bardziej efektywnego wsparcia sieci dealerów Yamaha. Jego osiągnięcia w motorsporcie również były znaczące, z tytułami mistrzowskimi zdobytymi w WorldSBK, MXGP i EWC, oraz stworzeniem naszego unikalnego programu bLU cRU, który wspiera następną generację kierowców. Życzę Paolo wszystkiego najlepszego w kolejnym kroku jego kariery, jednocześnie z niecierpliwością oczekując powrotu Michaela. Jestem pewien, że w swojej nowej roli szybko rozwinie to, co już osiągnięto, doprowadzając marketing i motorsport na wyższy poziom”.

Olivier Prévost, Prezes i Dyrektor Generalny Yamaha Motor Europe

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz