Dodano 7 lat temu

Marquez i Honda wygrywają w Austin

(Brak opinii)

Jak co roku od sezonu 2013 Marquez dominował w teksasie przez cały weekend, a po starcie z pole position pewnie sięgnął po zwycięstwo, dzięki któremu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas gdy podium uzupełnił prowadzący w pierwszej połowie wyścigu Dani Pedrosa, na czwartej pozycji finiszował Brytyjczyk Cal Crutchlow, który w barwach LCR Hondy był trzeci podczas ostatniej rundy w Argentynie. Solidne dziesiąte miejsce wywalczył także Australijczyk Jack Miller.

„To był dla nas kluczowy wyścig, ponieważ po rundzie w Argentynie chcieliśmy wrócić do gry w najlepszy możliwy sposób, więc jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa – powiedział Marc Marquez. – Choć wygrałem, nie było łatwo, ponieważ temperatura była dużo wyższa niż wczoraj. Pięć minut przed startem postanowiłem założyć twardszą przednią oponę, choć nie jeździłem na niej w ten weekend zbyt dużo. Początkowo próbowałem więc ją wyczuć. Jechałem za Danim, ale widziałem, że trochę się męczy, więc postanowiłem zaatakować i odskoczyć. Cieszę się, że wygrałem i wróciłem do czołówki w generalce.”

W klasie Moto2, w której wszyscy zawodnicy korzystają z silników z drogowego modelu Honda CBR600RR, trzecie zwycięstwo w tym roku wywalczył Włoch Franco Morbidelli, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. W Moto3 trzeci wyścig z rzędu na podium zdominowali zawodnicy Hondy. Wygrał Włoch Romano Fenati, za którym finiszowali Hiszpan Jorge Martin i Włoch Fabio Di Giannatonio. W tabeli nadal prowadzi inny zawodnik Hondy, Hiszpan Joan Mir, który z USA finiszował na ósmym miejscu.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz