Dodano 13 lat temu

Marek Dąbrowski zmierza po tytuł w Open Trophy

(Brak opinii)

W rajdzie w klasie Open Trophy prowadzi Cyril Despres. To jednak jego pierwszy rajd w tym sezonie i nawet jeśli zwyciężyłby również w kolejnym, ostatnim rajdzie w kalendarzu Mistrzostw Świata to nie uda mu się przeskoczyć w klasyfikacji Dąbrowskiego. Zawodnik ORLEN Team  zwyciężył we wcześniejszych dwóch rajdach i posiada komplet punktów.  

 

Na dzisiejszym etapie miałem zdecydowanie najmniej problemów z nawigacją z całego rajdu. Pobłądziłem co prawda na dwa kilometry przed metą, ale pomyłka nie była znacząca. Myślę tylko żeby dojechać do mety, gdyż to jest niezbędne żeby sięgnąć po tytuł  – komentował Marek Dąbrowski.

 

Wśród motocykli do 450 cc prowadzi Marc Coma, który sukcesywnie zwiększa przewagę do rywali. Jakub Przygoński jest piąty i pewnie zmierza po kolejną zdobycz punktowa w łącznej klasyfikacji Mistrzostw Świata.

 

Jadę wreszcie swoim tempem i nawiązuję walkę z zawodnikami z czołówki. Jest znacznie szybciej niż w zeszłym roku, kiedy na kamienistych szlakach byli oni dla mnie niedostępni. Dzisiejszy etap był dość kurzowy, jechaliśmy koło w koło z bardzo ograniczoną widocznością. Rozwijałem jednak duże prędkości. Jutro ostatni etap, trzeba się będzie skoncentrować na nawigacji i dojechać do mety – powiedział Kuba Przygoński.

 

Awansował dziś Jacek Czachor. Po dobrej jeździe na ostatnim odcinku specjalnym wskoczył na 11. miejsce w generalce.

 

Nie jechało mi się dobrze na pierwszym OSie. Byłem nierozgrzany i miałem problemy z nawigacją. Ciężko było dzisiaj przystąpić w dobrej formie do ścigania, gdyż OS poprzedzała asfaltowa dojazdówka. Popełniłem dwa błędy, wyprzedzili mnie zawodnicy i jechałem w ich kurzu. Zdecydowanie lepiej pojechałem na drugim OSie, nie popełniłem żadnego błędu i awansowałem na jedenaste miejsce w swojej klasie. Jeszcze trzeba przejechać jutro stosunkowo długi etap i osiągnąć upragnioną metę    –  dodał Jacek Czachor.

 

www.orlenteam.plPodziel się z innymi

Dodaj komentarz