Dodano 13 lat temu

Legendy Hondy piąte w Bol’dOr

(Brak opinii)

Dosiadając Hondy CBR1000RR, John McGuinness, Steve Plater i Keith Amor pokonali łącznie aż 796 okrążeń francuskiego toru, po tym jak pierwszy z nich, 15-krotny zwycięzca TT na wyspie Man, wywalczył dla ekipy siódme pole startowe w kwalifikacjach.

Po zaciętej walce z francuską ekipą Hondy, National Motos, zespół Honda TT Legends awansował rano o dwie pozycje po problemach technicznych rywali, a Keith Amor spokojnie dowiózł Fireblade’a do mety 75. edycji Bol ‘dOr.

Byliśmy strasznie blisko podium, ale musimy być realistami – wyjaśniał McGuinness. – W końcu jesteśmy całkowicie nowym zespołem, a udało nam się zakończyć nasz debiut w mistrzostwach świata na świetnym, piątym miejscu.

To był mój pierwszy start w wyścigu 24-godzinnym i debiut całej ekipy, ale wszyscy wykonali fantastyczną pracę – dodał Plater. – Wiele się w  ten weekend nauczyliśmy i mamy nadzieję, że podczas kolejnej rundy w  Albacete będziemy jeszcze szybsi.

To był bardzo trudny wyścig, ale nie mieliśmy żadnych problemów technicznych, czy niezaplanowanych pit-stopów i dzięki temu jesteśmy piąci – podsumował Amor. – To potwierdzenie potencjału całego zespołu i  motocykla.

Wyścig wygrała ekipa Suzuki Endurance Racing Team, przed SRC Kawasaki i BMW Motorrad France 99.