Dodano 12 lat temu

Jacek Musiatowicz – Tak bym chciał

(Brak opinii)

Jacek Musiatowicz muzyk i poeta urodzony w 1970r. Karierę artystyczną rozpoczął na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie mając 16 lat. Wyróżnienie i nagroda publiczności to trofea wywiezione z tego festiwalu. Solo i z grupą „NA POCZEKANIU”, wielokrotnie zdobywał liczne nagrody. W roku 1989 solowym występem wygrał „ŚPIEWAJĄCE ŻAGLE” w Szczecinie. Od tamtego czasu zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym na: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej w Biłgoraju (trzykrotna nagroda im. Jacka Falkiewicza), Festiwalu Kultury Ekologicznej w Jozefowie (I nagroda), XXXIII Studenckiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Krakowie (w roku 1997 z gitarzystą Hubertem Szwaj zostaje zwycięzcą i otrzymuje nagrodę Prezydenta RP i Kraków 2000).

Jest twórcą muzyki do filmu „Historia Istotnej Victorii” – filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie.

Sciśle współpracuje z Ernestem Bryllem (poetą i byłym ambasadorem RP w Irlandii) i łączy ich nić przyjaźni.

Zaangażowany w pracę profilaktyczną, gra po 8 i więcej koncertów tygodniowo. Program profilaktyczny autorstwa Jacka Musiatowicza pt. „Życie na niby”, jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i ponadimnazjalnej, podczas którego przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami używek. Gra również dla wychowanków zakładów poprawczych i karnych.

Pomysłodawca Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „ORANŻERIA” w Radzyniu Podlaskim, gdzie tworzy i mieszka z żoną Wiolą i synem Michałem.

Współpracował i współpracuje z takimi muzykami i zespołami jak: Sambor Dudziński i Alfred Kędziora, Tomek „Spodek” Spodyniuk (ex BAJM), Piotr „Lupi” Lubertowicz (tworzył i koncertował z zespołami Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Bussines, Chłopcy z Placu Bronim, Smokie, Jackiem Dewódzkim), Jacek Dewódzki (były wokalista grupy Dżem), Jan Kondrak, Bartek Abramowicz, Jola Sip, Marek Dyjak, Oddział Zamknięty, Marcin Zylik, Tomek Dzień, Gerard Niemczyk, Karolina Sklosz- Kowalska, Darek Tokarzewski – grupa VOX, LOMBARD, Iwona Węgrowska czy Patrycja Markowska.

Ostatnio do grupy muzyków współpracujących z Jackiem Musiatowiczem dołączył jego syn Michał, z którym wspólną pracę artystyczną zainaugurowali koncertem w styczniu 2011 w Radzyniu Podlaskim: „Jacek Musiatowicz i syn”.

Michał Musiatowicz jest współautorem części utworów z najnowszej rockowo-bluesowej płyty: „Tak bym chciał”. Płyta pojawiła się w sprzedaży w marcu 2014 r.

Dotychczas wydał:
Tomik poezji „Obraz niepokojący”(1997)
Płyta „Obraz niepokojący” (1997) 
Płyta „Live” (2000) 
Tomik poezji „Gdybym kochać Cię potrafił” (2002) 
Płyta „Wróżyczka” (2005) 
Płyta „Tak bym chciał” (2011-2014)

Skład zespołu najnowszej płyty:
Jacek Musiatowicz – wokal, gitara 
Tomasz Dzień – gitara basowa 
Piotr „Lupi” Lubertowicz – gitara solowa 
Gerard Niemczyk – perkusja, instrumenty klawiszowe 
Michał Musiatowicz – gitara

Warto kupić ten krążek – Paweł Kot

Dodaj komentarz