Dodano 7 lat temu

Innowacyjne technologie i sprawdzone podczas MXGP

(Brak opinii)

Wnioski i obserwacje z zawodów rozgrywanych na najwyższym poziomie pozwoliły inżynierom marki rozszerzyć linię opon Geomax o nowy model MX12.

Nowy produkt jest dedykowany do jazdy po piasku i błocie, a jego potencjał znacznie przewyższa możliwości poprzedniego modelu MX11. Lepsze osiągi to zasługa trzech nowych rozwiązań konstrukcyjnych.

Inżynierowie Dunlopa zoptymalizowali profil opony i wzór bieżnika, co wpłynęło na lepsze osiągi na piaszczystych i błotnych nawierzchniach. Dodatkowo zastosowano nową technologię V-Block, która zapewnia lepszą trakcję podczas opuszczania zakrętów i większą powierzchnię styku, co z kolei gwarantuje stabilność podczas hamowania.

Ponadto opracowano nowy wzór bieżnika, który pozwala utrzymać dobrą trakcję i kontrolę uślizgu zarówno w głębokim błocie, jak i piasku. Co więcej, tylną oponę wyposażono w progresywne bloki, które zapewniają zarówno lepszą przyczepność boczną i kontrolę nad uślizgiem, jak i stabilizację podczas pokonywania zakrętów.

Zmieniono także konstrukcję osnowy, co wpłynęło na optymalizację trakcji i lepszą amortyzację wstrząsów. Specjalnie opracowany system kontroli naprężenia osnowy zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią, a zastosowany w składzie mieszanki – sprawdzony w oponach MX11 – makrocząsteczkowy polimer zapewnia wysoką trwałość produktu.

„Nieustanne prace nad rozwojem naszych produktów prowadzone w ramach Mistrzostw Świata w Motocrossie pomogły zawodnikom Dunlopa – w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy – sześciokrotnie stanąć na podium. W warunkach intensywnej konkurencji stale dążymy do uzyskania jak najwyższego poziomu osiągów. Zastosowane technologie progresywnych bloków i kontroli naprężenia osnowy zapewniają zawodnikom przyczepność, trwałość i kontrolę niezbędne dla zwycięstwa w najtrudniejszych warunkach” powiedział Andy Marfleet, dyrektor marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA.

Geomax MX12 uzupełniają asortyment opon MX. W ofercie brytyjskiej marki znajduje się też ogumienie Geomax MX3S dedykowane na miękką i średnią nawierzchnię oraz model MX52, który doskonale sprawdza się na nawierzchni od średniej do twardej.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz