Dodano 4 lata temu

Honda Rebel 2020

(Brak opinii)

Rebel, dwucylindrowy kompaktowy cruiser Hondy o pojemności 500 cm³ na kategorię prawa jazdy A2, został wyposażony w pełne oświetlenie LED, nowy wskaźnik zmiany biegów, sprzęgło anty-hoppingowe i wygodniejsze siedzenie. Ponadto zmianom uległo zawieszenie, a nowy układ wydechowy zapewnia zgodność z normą Euro5.

Dla modelu 2020 dostępna jest nowa wersja z zestawem fabrycznie zamontowanych akcesoriów, w tym osłona reflektorów, całkowicie czarne osłony widelca i przedniego zawieszenia, a także siedzisko w nowym stylu.

Wprowadzenie

Dla wielu motocyklistów z Generacji Z, czyli osób w wieku około 20 lat, które wychowały się w erze cyfrowej, motocykle są czymś więcej, niż tylko środkami transportu. Maszyny te muszą reprezentować określony styl życia i właściwy stosunek do otaczającego świata, dzięki czemu ich właściciele będą mogli wyrazić swoją niepowtarzalną tożsamość. Oczekiwania osób z Generacji Y różnią się od wymagań motocyklistów z tzw. mainstreamu, przez co modele oferowane tej grupie klientów muszą dopasowywać się do usposobienia właściciela i dawać możliwość indywidualizacji.

Pan Keita Mikura, lider projektu (LPL) Honda Rebel, rozumie to podejście. Ekspert Hondy lubi łamać zasady tworząc maszyny, które łączą w sobie tradycję z nowymi, przełomowymi rozwiązaniami i perspektywami. Jego zespół stworzył motocykl typu custom, który cechuje się klasycznym, ponadczasowym wyglądem okraszonym nowatorskimi, niepowtarzalnymi elementami stylizacyjnymi. Model Rebel jest łatwy w prowadzeniu i eksploatacji, jedzie swoim torem, przy czym pozwala również użytkownikowi na puszczenie wodzy fantazji.

Przegląd modelu

Proces tworzenia modelu Rebel rozpoczął się w Ameryce Północnej. Celem zespołu było rozpalenie wyobraźni młodych motocyklistów poprzez zaoferowanie im maszyny różniącej się od tradycyjnych cruiserów. Źródłem napędu jest rzędowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm³, oferujący wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości oraz płynną, liniową charakterystykę oddawania mocy. Z uwagi na zastosowany silnik, model ten może więc być eksploatowany przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii A2. Ponadto, Rebel jest wąski i ma nisko umieszczoną kanapę kierowcy, przez co jest łatwy w prowadzeniu przy niskich prędkościach. Podczas jazdy, motocyklista przybiera zrelaksowaną, naturalną pozycję z delikatnie rozszerzonymi ramionami, odpowiadającą pozycji stóp na podnóżkach.

Rebel charakteryzuje się stalową ramą rurową, tworzącą nowoczesny kształt odchylonego motocykla typu „bobber” z grubymi oponami. Element ten został maksymalnie przyciemniony przy zastosowaniu minimalnej warstwy lakierniczej, oferując dodatkowo możliwość przekształcenia siedziska z jedno- w dwuosobowe za pomocą dwóch śrub.

W modelu 2020 Rebel zyskuje większy komfort i praktyczność dzięki zmianom w ustawieniu siedzeń i zawieszenia oraz wprowadzeniu wskaźnika biegu. Zarówno reflektor, jak i tylne światło są nowe, a dodanie nowych wskaźników LED oznacza, że ​​całe oświetlenie jest teraz wykonane w technologii LED.

Zmiany w układzie wydechowym, w tym nowy czujnik wydechu, zapewniają, że Rebel jest w pełni zgodny z normą Euro5.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz