HOT!
Dodano 3 lata temu

HONDA CRF450R rocznik 2021

(Brak opinii)

Duże zmiany w modelu na 2021 rok, wiele z nich bezpośrednio zaczerpniętych z CRF450RW, na którym Tim Gajser oraz team HRC w 2019 roku zdobyli tytuł mistrza świata. Nowa rama oraz wahacz, a także zmiana w geometrii i zawieszeniu wpłynęły na jeszcze lepsze prowadzenie motocykla w zakrętach. Silnik zyskał usprawnienia w układzie dolotowym oraz wydechowym, zastosowano nowy system dekompresyjny oraz pojedynczy tłumik układu wydechowego, czym zwiększono moc oraz wygładzono pracę silnika w niskim oraz średnim zakresie obrotów. Większe sprzęgło hydrauliczne daje teraz więcej kontroli przy delikatniejszym operowaniu dźwigni. Ponadto zastosowano bardziej kompaktowe elementy nadwozia oraz mniejsze siedzisko, zwiększając swobodę ruchu na motocyklu.

Honda CRF450R pozostaje bezkonkurencyjnym motocyklem crossowym od debiutu w 2002 roku. CRF450R stał się synonimem równowagi i zwinności, i jako taki zawsze oferował swemu kierowcy, zarówno amatorowi, jak i profesjonalnemu zawodnikowi pełną kontrolę i szansę wykorzystania wszystkich umiejętności. Zdobyła sobie także reputację motocykla o szczególnej wytrzymałość i długowieczności, co w przypadku motocykla Honda nie było zaskoczeniem.

Oczywiście to maszyna, która ciągle ewoluowała, z każdą aktualizacją, dużą lub małą opartą o wnioski z lekcji na torach i w programach wyścigów motocyklowych Hondy na całym świecie.

Model rocznikowy 2017 skonstruowano praktycznie od nowa pod hasłem ”ABSOLUTE HOLESHOT!” oznaczającym objęcie prowadzenia w wyścigu już na wyjściu z pierwszego zakrętu. Najbardziej popularny w Europie motocykl MX stał się faktycznie zupełnie nową maszyną, napędzaną dużo mocniejszym, zupełnie nowym silnikiem, czemu towarzyszyła także zwiększoną przyczepność i lepsze własności jezdne uzyskane dzięki całkowicie przekonstruowanemu podwoziu. W modelu na rok 2018 wyposażenie standardowe uzupełniono o elektryczny rozrusznik.

Opracowana przez HRC głowica cylindrów znacznie zwiększyła moc maksymalną i moment obrotowy w modelu roku 2019, dodano też kontrolę startu HRC wraz ze zmienionymi proporcjami sztywności ramy i wahacza, zastosowano nowy zacisk przedniego hamulca i kierownicę Renthal Fatbar z regulacją położenia.

Najlepsze maszyny muszą ewoluować, więc pakiet MX również doczekał się zmian; CRF450R w roczniku modelowym 2020 otrzymał nowy zestaw elektroniki, w tym kontrolę momentu obrotowego (HSTC), co sprawiło, że Tim Gajser na zawodniczym model CRF450RW teamu HRC mógł świętować mistrzostwo świata motocross w 2019 roku.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz