Wyróżnione
Dodano 3 lata temu

Fat Boy® 114 na sezon 2021 zyskał nową stylizację

(1 opinia)

Motocykle Harley-Davidson® Softail® łączą współczesne osiągi i technologie z autentycznym amerykańskim stylem, zapewniając najwyższej jakości wrażenia z jazdy. W nowym modelu Street Bob® 114, będącym nowością w gamie motocykli Softail na rok 2021, zwiększono pojemność skokową dzięki zastosowaniu silnika Milwaukee-Eight® 114 zapewniając imponujące osiągi a także podkreślono nowy styl pozbawiony zbędnych dodatków.

Nowością wśród oferowanych w roku 2021 modeli Softail jest również legendarny model Fat Boy® 114, którego styl zmieniono poprzez zastosowanie błyszczącego chromu. Osiem modeli motocykli Harley-Davidson Softail oferuje różne style, od klasycznego, poprzez custom, do turystycznego, a każdy z nich jest gotowy zarówno do przejażdżki po bulwarze, jaki i do poszukiwania przygód na bezkresnej drodze.

Podwozie Harley-Davidson Softail nawiązuje swym wyglądem do klasycznej ramy typu hardtail, ale jest wsparte nowoczesnym zawieszeniem zapewniającym płynną jazdę i doskonałe prowadzenie. Pod siedzeniem ukryty jest pojedynczy amortyzator łączący ramę z wahaczem. Konstrukcja podwozia została zoptymalizowana w taki sposób, aby zmniejszyć masę bez utraty sztywności. Zamontowany na sztywno silnik Milwaukee-Eight V-Twin dodatkowo usztywnia całe podwozie i całość tworzy doskonałą maszynę gwarantującą znakomite przyspieszenia, precyzję prowadzenia i skuteczne hamowanie. Konstrukcja silnika Milwaukee-Eight® V-Twin z cylindrami ustawionymi pod kątem 45 stopni zachowuje klasyczny wygląd motocykli Harley-Davidson. Ponieważ silnik ten jest sztywno zamocowany w ramie i jest on wyposażony w wałki wyrównoważające, które eliminują pierwotne wibracje na biegu jałowym, co z kolei zwiększa komfort jazdy kierowcy, jak i pasażera. Czterozaworowe głowice (dwa zawory wydechowe i dwa zawory wlotowe na każdym z cylindrów, łącznie osiem) poprawiają przepływ mieszanki i spalin przez silnik oraz przyczyniają się do zwiększenia mocy, a dwie świece zapłonowe w każdym z cylindrów zapewniają lepsze spalanie zwiększając moc i sprawność. Zaawansowana konstrukcja głowic cylindrów, podwójne czujniki spalania stukowego i precyzyjne chłodzenie pozwalają na zastosowanie stopnia sprężania 10.0:1, co przekłada się na duży moment obrotowy i lepsze przyspieszenie. Jeden wałek rozrządu pomaga zmniejszyć hałas, co z kolei sprawia, że słychać przede wszystkim bogatszy dźwięk emitowany przez wydech.

Ze swoją posturą walca, model Fat Boy® pozostaje jedną z najbardziej imponujących maszyn w portfolio Harley-Davidson®. W odświeżonej stylizacji na rok 2021 lśniący chrom zastąpił satynowe wykończenie układu napędowego, wydechu, elementów przedniej części, rozpórek tylnego błotnika i konsoli.

Fat Boy® 114

 • Silnik Milwaukee-Eight® 114 – Największy silnik montowany fabrycznie na podwoziu Softail®. Moment obrotowy 155 Nm przy 3250 obr./min. Wydech typu shotgun 2-w-2. Otwarty filtr powietrza z emblematem 114 na obudowie.
 • NOWA stylizacja – błyszczący chrom
 • Pokrywy silnika – Chromowane lub polerowane pokrywy silnika i cylindrów.
 • Wydech – Typu 2-w-2 z chromowanymi tłumikami i osłonami.
 • Przód – Chromowana obudowa reflektora lampy, osłona widelca i chromowane wsporniki kierownicy.
 • Inne chromowane elementy – Wsporniki tylnego błotnika, konsola na zbiorniku, osłona filtra powietrza.
 • Kołą Lakester – Pełne koła z odlewu aluminium (18 cali przód i tył) z masywnymi oponami Michelin® Scorcher® 160mm (przód) i 240mm (tył). To najszersze montowane fabrycznie opony w motocyklu Harley-Davidson®, które nadają modelowi Fat Boy® posturę walca.
 • Przycięte błotniki – Podcięte błotniki eksponują niestandardowy rozmiar opon.
 • Zbiornik paliwa o pojemności 18.9 litra jest ozdobiony konsolą z paskiem bullet hole.
 • Otwarty filtr powietrza nie tylko świetnie wygląda ale zapewnia również lepszy dopływ powietrza do silnika.
 • Reflektor Signature LED Wspaniały reflektor ze stylową otoczką LED wokół głównego światła, osadzony w charakterystycznej gondoli zaprojektowanej specjalnie dla modelu Fat Boy®.
 • Technika – Bezkluczykowy włącznik zapłonu, gniazdo ładowania USB oraz system zabezpieczeń.
 • Tylne zawieszenie – Regulowane tylne zawieszenie z pojedynczym amortyzatorem typu monoshock. Łatwa regulacja napięcia wstępnego za pomocą pokrętła znajdującego się pod siedzeniem, aby łatwo dostosować ustawienia do własnych wymagań lub jazdy z pasażerem.
 • Przednie zawieszenie – Przed nierównościami na drodze i przy gwałtownym hamowaniu wspiera kierowcę również zawieszenie przednie typu dual bending valve, z widelcem typu cartridge o sportowym charakterze oraz liniowej charakterystyce tłumienia.
 • Hamulce 4-tłoczkowy stały zacisk z przodu i 2-tłoczkowy pływający z tyłu zapewniają pewne hamowanie. Układ ABS w standardzie.
 • Dostępne kolory: Vivid Black, Black Jack Metallic, Deadwood Green, two-tone Gauntlet Gray Metallic/Vivid Black


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz