Dodano 6 lat temu

Dunlop wprowadza w Europie oponę Elite 4

(Brak opinii)

Produkt wykorzystujący technologię Dunlop Multi-Tread™ (MT) jest oferowany w szerokim zakresie rozmiarów – sześciu na przód i czterech na tył, aby zaspokoić potrzeby bardzo zróżnicowanych modeli motocykli. 

 

Tylna opona Elite 4 MT jest dostępna zarówno w konstrukcji diagonalnej, jak i radialnej. Wyróżnia się trwałą, wolno zużywającą się mieszanką w środkowej części opony, która wydłuża okres eksploatacji, oraz specjalnymi mieszankami w częściach bocznych, które poprawiają przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Technologia Multi-Tread, zapewniająca jednocześnie wyjątkowo długie przebiegi i znakomite prowadzenie jest wyjątkową propozycją Dunlopa w tym segmencie ogumienia.

 

Najbardziej widoczną zaletą Elite 4 jest nowy wzór bieżnika. Agresywny wygląd stanowi rozwinięcie słynnego wzoru krzywej kosekansowej Dunlopa, który po raz pierwszy został wprowadzony przez markę w oponach wyścigowych. Wyróżnia się on dużą powierzchnią styku i długimi rowkami, dzięki którym więcej gumy ma kontakt z podłożem, co przekłada się na lepszą trakcję na suchej nawierzchni i dłuższe przebiegi.

 

Zastosowana przez Dunlopa konstrukcja bieżnika przynosi szereg zalet. Po pierwsze, długie rowki pomagają usuwać wodę, co przyczynia się do poprawy zachowania opony podczas deszczu. Po drugie, zapewnia równomierne zużycie części środkowej i barkowej, co oznacza utrzymanie właściwości prowadzenia w miarę eksploatacji opony. Po trzecie, zarówno przedni, jak i tylny wzór bieżnika zaprojektowano tak, by ograniczyć poziom hałasu i zapewnić cichszą jazdę.

 

Dmitri Talboom, menedżer produktu Dunlop w Europie powiedział: „Wielu motocyklistów będzie mogło podwoić przebiegi w stosunku do opon z jednolitym bieżnikiem, które wcześniej byli zmuszeni wybierać. Elite 4 nie tylko pasują do bardzo wielu modeli, lecz także dają nowe życie starszym motocyklom, oferując dłuższe przebiegi, lepszą trakcję na mokrej i suchej nawierzchni, niższy poziom hałasu i poprawione właściwości jezdne, co jest ogromną zaletą zarówno dla starszych, jak i nowych maszyn.”

Wachlarz technologii

 

Technologia Multi-Tread jest najważniejszą, lecz nie jedyną zaletą opon Elite. Nawijana ciągle, ośmiokątna stopka, opracowana przez Dunlopa początkowo na potrzeby opon wyścigowych, usztywnia dolną część ściany bocznej i daje motocyklistom większą pewność podczas pokonywana zakrętów, poprawiając jednocześnie ogólny komfort jazdy.

 

W szerokim asortymencie opon Elite 4 są również opony dla Hondy Gold Wing. Wprowadzenie nowych technologii w oponie tylnej wydłuża przebiegi o pięć procent w stosunku do poprzedniego modelu Elite 3.

 

 

Rozmiary opon Elite 4

 

  • Elite 4 Diagonalna przednia

Rozmiar          Indeks prędkości

130/90B16      73H

130/70-18       63H

100/90-19       57H

110/90-19       62H

80/90-21         48H

 

  • Elite 4 Diagonalna tylna

Rozmiar          Indeks prędkości

170/80B15      77H

150/80B16      77H

160/80B16      80H

 

  • Elite 4 Radialna przednia

Rozmiar          Indeks prędkości

130/70R18      63H

 

  • Elite 4 Radialna tylna

Rozmiar          Indeks prędkości

180/60R16      80H

 

 

 

*Testy przeprowadzone w marcu 2016 na oponach 130/70R18 i 180/60R16 Dunlop Elite 4 na motocyklu Honda® Gold Wing® GL1800, model 2007. Osiągane przebiegi mogą się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków drogowych.

  • Ponad 24 tysiące kilometrów przebiegu –  sześciokrotny dystans od Wschodniego do Zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych*
  • Technologia Dunlop MultiTreadTM zapewnia długie przebiegi i poprawia trakcję
  • Nowy wzór bieżnika poprawia zachowanie na mokrej nawierzchni oraz zmniejsza hałas.

Dodaj komentarz