Dodano 6 lat temu

Dunlop rozwija opony dla rynku hypersport

(Brak opinii)

Ogólny trend na rynku europejskim zmierza w kierunku utrzymania sprzedaży wszechstronnych opon do motocykli klasy Sports Touring. Z myślą o ich użytkownikach, w  ubiegłym roku, Dunlop wprowadził innowacyjną oponę RoadSmart III. Jednocześnie widoczny jest rozwój segmentu hypersport, w którym ostatnio debiutowało szereg wyspecjalizowanych supermotocykli i motocykli sportowych. W rezultacie marka dostosowuje swój asortyment również do specyficznych oczekiwań klientów z tego segmentu.

 

Przygotowanie odpowiedniej oferty Dunlop poprzedził badaniem, które miało pomóc poznać potrzeby użytkowników motocykli z tej części rynku. Na podstawie jego rezultatów opracowano nowe wersje cieszących się uznaniem opon SportSmart2, GP Racer D211 i GP Pro D212. 

 

„Nowe podejście ma uprościć klientom wybór i zapewnić dostosowanie asortymentu do aktualnych i przyszłych trendów rynkowych. Nie wprowadzamy po prostu kolejnych wersji istniejących produktów,” powiedział Andy Marfleet, menedżer marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA.

 

Dla profesjonalistów, doświadczonych motocyklistów torowych i użytkowników drogowych

Wprowadzona przez Dunlop segmentacja pozwoliła wyodrębnić trzy różne kategorie opon dla motocykli klasy hypersport. Choć w wielu przypadkach może chodzić o wyposażenie dla tych samych motocykli, wymagania motocyklistów są zupełnie różne.

 

Dla profesjonalistów

Motocyklistom, którzy mają do dyspozycji zespół techników i jeżdżą motocyklami w pełni przystosowanymi do wyścigów, Dunlop zaproponuje następczynię legendarnej opony GP Pro D212, która zwyciężała m.in. w wyścigach Isle of Man TT. Nowy model będzie wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych i zostanie wprowadzony na rynek jesienią 2017.

 

Dla doświadczonych motocyklistów torowych

Motocykliści, którzy poważnie podchodzą do imprez torowych, korzystają z ogrzewaczy opon i w pewnym stopniu dostosowują swój motocykl do wymagań torowych, od dawna chętnie korzystali z opon Dunlop GP Racer. Jej nowa generacja – Dunlop GP Racer D212 – po udanym debiucie w ubiegłorocznych wyścigach, kilka tygodni temu weszła do sprzedaży w Europie.

 

Do jej produkcji wykorzystano najnowszą technologię kontroli temperatury, opracowaną przez Dunlop (w wersjach 190/55ZR17 i tylnej 200/55ZR17 Endurance), która zwiększa odporność opony na zużycie. Na tą technologię składa się odpowiednie zestawienie mieszanek: bardzo trwałej w zewnętrznej warstwie bieżnika i bardziej miękkiej w części wewnętrznej, co w konsekwencji zapewnia wyścigową przyczepność i optymalną temperaturę.

 

Pierwsza produkcyjna opona GP Racer D212 zadebiutowała w finałowej rundzie Mistrzostw Francji Superbike. Lucas Mahias (GMT94 Yamaha) wygrał na niej oba wyścigi klasy Supersport. Prototypowe opony były już wtedy certyfikowane w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM (EWC).

 

Dla okazjonalnych bywalców torów

 

Dla użytkowników z tego segmentu rynku Dunlop wprowadził najnowszą oponę SportSmart2 Max. Model ten w prostej linii zastępuje wersję SportSmart2 i łączy w sobie wiedzę wypracowaną przez markę w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych oraz  innowacje zastosowane w rewolucyjnej oponie RoadSmart III. Przednia opona wyróżnia się nowatorską konstrukcją, a w tylnej zastosowano zupełnie nową mieszankę, dzięki której powierzchnia styku rozszerza się, zapewniając optymalną przyczepność w mokrych i suchych warunkach.

 

Nowa SportSmart2 Max została zaprojektowana z myślą o wymagających motocyklistach drogowych, którzy podróżują w różnych warunkach. W porównaniu z GP Pro i GP Racer, nowa opona wyróżnia się szerokim zakresem temperatur roboczych i nie wymaga specjalistycznego wsparcia by osiągnąć optymalne parametry pracy. Innowacyjne technologie dają również poczucie pewności podczas jazdy w zimnych i mokrych warunkach. Mimo przeznaczenia do jazdy ulicznej, opona sprawdzi się również podczas okazjonalnej jazdy na torach.

 

Nowa paleta

 

„Mimo podobnych nazw, wszystkie trzy produkt znacznie różnią się od swoich poprzedników. Jest to zasługa nowoczesnych technologii zastosowanych w ramach nowej segmentacji opon. Wprowadzenie trzech opon klasy hypersport w tym samym roku było możliwe dzięki ogromnej liczbie testów i szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych, prowadzonych przy okazji udziału Dunlopa w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM (EWC). Teraz mamy w ofercie oponę dla każdego motocyklisty”, powiedział Marfleet.

Dodaj komentarz