Dodano 7 lat temu

Dunlop dla Harleya-Davidsona XL 1200 CX Roadster

(Brak opinii)

Przygotowanie tego specjalnie zaprojektowanego ogumienia wymagało ścisłej współpracy Dunlopa z zespołem Harley-Davidson odpowiedzialnym za parametry motocykla związane z dynamiką. Tylna opona wyróżnia się konstrukcją typu Jointless Belt (JLB – opasanie bezzakładkowe, które eliminuje nakładanie się poszczególnych warstw opasania) i specjalnym profilem. W celu optymalizacji przebiegów i zachowania na mokrej nawierzchni, do produkcji ogumienia zastosowano mieszankę o dużej zawartości krzemionki, pochodzącą z najnowszych opon Dunlop Sport Touring.

 

 „Harley-Davidson wyznaczył najnowszemu Roadsterowi wyśrubowane parametry w zakresie stabilności, reaktywności, komfortu podróży i zachowania w zakrętach. Przygotowując całkowicie nową konstrukcję i mieszankę bieżnika dla nowych rozmiarów opony GT502, współpracowaliśmy z producentem, aby osiągnąć wyznaczone przez niego cele” – powiedział Dmitri Talboom, Product Manager, Dunlop Moto EMEA.

 

Dodatkowe homologacje w segmentach Cruiser i Touring.

 

Na początku roku Dunlop wprowadził do oferty nowe opony American Elite z technologią Multi-Tread™, łączącą wolno zużywającą się mieszankę – w części centralnej z mieszankami zapewniającymi dużą przyczepność boczną – w barkowej części tylnej opony.

 

Ogumienie American Elite zostało przetestowane przez szereg producentów motocykli, a firmy, takie jak Moto Guzzi, Victory i Indian homologowały je dla swoich najnowszych modeli.

 

Moto Guzzi wybrał oponę American Elite na przód i tył w modelu California 1400 Eldorado, Victory wykorzystał ją w motocyklu High-Ball, natomiast Indian w modelu Chief Vintage.

 

„Wprowadzenie przez Dunlopa technologii MultiTread w oponach American Elite przyniosło na rynku opon Cruiser i Touring poprawę w zakresie trwałości. Dodatkowo, umożliwiło uzyskiwanie większych kątów nachylenia, poprawiając stabilność i trakcję na mokrej nawierzchni. Jesteśmy dumni, że nasze starania zostały docenione przez wiodących producentów motocykli, którzy homologowali nasze opony” – dodał Dmitri Talboom.

 

Opony Dunlop American Elite i nowe rozmiary GT502 są już dostępne u dealerów opon motocyklowych Dunlopa w całej Europie.

Dodaj komentarz