Wyróżnione
Dodano 5 dni temu

Ducati w hołdzie – Monster Senna

(1 opinia)

Limitowana i numerowana edycja Monster Senna to hołd dla legendy Formuły 1, Ayrtona Senny. Brazylijski kierowca był nie tylko mistrzem wyścigów samochodowych, ale także pasjonatem motocykli i marki Ducati.

Barwy motocykla, stworzone przez Centro Stile Ducati we współpracy z Senna Brands, są inspirowane malowaniem kasku, który towarzyszył Sennie przez całą jego karierę. Zaledwie 341 egzemplarzy tego wyjątkowego modelu zostanie wyprodukowanych, a jego prezentacja odbyła się podczas Grand Prix Formuły 1 na torze Imola.

Ducati postanowiło uczcić pamięć Ayrtona Senny poprzez wydanie kolekcjonerskiej edycji Monstera, która honoruje jego niezwykłą karierę i dziedzictwo. Limitowana liczba egzemplarzy, wynosząca 341, symbolizuje trzy tytuły mistrza świata zdobyte przez Sennę w Formule 1 oraz 41 Grand Prix, które zakończył na najwyższym stopniu podium.

Monster Senna ma na celu podkreślenie silnej więzi między Ducati a brazylijskim mistrzem. Współpraca między dwoma legendami sportów motorowych jest kontynuowana poprzez relacje z rodziną Senny i firmą Senna Brands. Specjalne malowanie motocykla, zaprojektowane przez Centro Stile Ducati, nawiązuje do kolorystyki kasku Senny.

Wybór modelu Monstera do stworzenia limitowanej edycji jest związany z historią Ayrtona, który był jednym z pierwszych właścicieli Monstera 900. Motocykl ten towarzyszył mu podczas poruszania się po Monte Carlo i pojawił się nawet podczas gali Grand Prix Monaco F1 w 1993 roku.

Monster Senna oddaje hołd trzykrotnemu mistrzowi świata poprzez specjalne malowanie inspirowane kaskiem, który nosił podczas wyścigów. Kolorystyka żółto-zielono-niebieska nawiązuje bezpośrednio do brazylijskiej flagi. Prezentacja motocykla odbyła się na torze Imola podczas Grand Prix Formuły 1.

Claudio Domenicali, CEO Ducati Motor Holding, podkreśla, że Ayrton Senna pozostanie ikoną na zawsze. Limitowany Monster Senna to sposób na uhonorowanie brazylijskiego mistrza i jego pasji do motocykli. Bianca Senna, CEO Senna Brands, również podkreśla znaczenie współpracy z Ducati jako hołdu dla stylu życia Ayrtona.

Historia współpracy między Ducati a Ayrtonem Senną sięga 1990 roku, kiedy Claudio Castiglioni, ówczesny właściciel Ducati, podarował Sennie model 851 SP. Później powstał Ducati 916 Senna, który został zaprojektowany z myślą o brazylijskim kierowcy. Pomimo tragicznej śmierci Senny, projekt został kontynuowany ku jego pamięci.

Monster Senna to nowoczesna reinterpretacja oryginalnego przepisu, zachowująca lekkość, łatwość obsługi i szybkość. Wyposażony w silnik Testastretta 11°, podwozie inspirowane wyścigowymi motocyklami z Borgo Panigale oraz komponenty Öhlins i Brembo, ten motocykl jest idealny dla fanów Senny i Ducati.

Każdy egzemplarz Monster Senna jest wyjątkowy, posiada specjalną tabliczkę z numerem oraz certyfikat autentyczności. To nie tylko motocykl, to hołd dla legendy sportu, Ayrtona Senny.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz