Dodano 3 lata temu

CMX1100 REBEL – MODEL 2021

(1 opinia)

System DCT oferuje dwa różne style jazdy – zmiany biegów dokonywane są albo w trybie automatycznym, według przestrzennej mapy zmiany biegów z wykorzystaniem monitorowanych non-stop parametrów jazdy, jak prędkość motocykla, obroty silnika i kąt otwarcia przepustnicy, albo w trybie ręcznym, przez kierowcę, za pomocą łopatek umieszczonych po lewej stronie kierownicy.

Dzięki elektronicznemu sterowaniu przepustnicą (TBW), mapy zmian biegów DCT są połączone z 3 trybami jazdy. 

21YM CMX1100 REBEL

W trybie jazdy STANDARD mapa zmiany biegów DCT oferuje równowagę pomiędzy jazdą na wysokich biegach, ze stosunkowo niską prędkością oraz jazdą na niskich biegach, z pełnym otwarciem przepustnicy, dbając, by taka jazda była odpowiednio ekscytująca.

W trybie RAIN szybciej wybierane są wyższe biegi, aby zapewnić maksymalną płynność jazdy.

Tryb SPORT zapewnia wyższe obroty na niższych biegach, zmieniając biegi również w dół przy wyższych obrotach, w celu uzyskania lepszego efektu hamowania silnikiem.

Tryb USER umożliwia kierowcy wybranie dowolnego z trzech schematów zmiany biegów DCT z preferowanymi kombinacjami innych parametrów.

Podwozie

  • Charakterystyczna rama z rur stalowych podkreśla styl Rebela
  • Geometria układu kierowniczego zapewnia stabilność i łatwe prowadzenie
  • Przedni, kartridżowy widelec z goleniami o średnicy 43 mm i tylne amortyzatory z zewnętrznymi zasobnikami (piggyback), oba z regulacją napięcia wstępnego sprężyny
  • Promieniowo montowany przedni czterotłoczkowy zacisk hamulcowy i pływająca tarcza o średnicy 330 mm
  • Opony: przednia – 130/70B18 i tylna – 180/65B16

Rama Rebela, wykonana z rur stalowych, jest sama w sobie manifestem stylistycznym. Opiera się na surowej, prostej konstrukcji jego mniejszego krewniaka i charakteryzuje się tą samą wyraźną linią, biegnącą po przekątnej – od przodu do tyłu, ze zbiornikiem paliwa, który pełni ważną stylistyczną rolę, zajmując miejsce powyżej głównych rur o średnicy 35 mm, które są oczywiście powiększone w porównaniu z rurami modelu CMX500 Rebel. Wahacz rurowy o średnicy 50,8 mm koresponduje z całością, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym.

Rozstaw osi wynosi 1520 mm, widelec ustawiono pod kątem 30°, by nawiązać do stylu cruisera, kąt główki ramy jest o 2° mniejszy i wynosi 28°, a wyprzedzenie to 110 mm. Taka geometria zapewnia właściwy wygląd, ale także stabilność podczas jazdy na wprost i dokładne, łatwe prowadzenie motocykla. Masa motocykla z płynami wynosi 223 kg dla standardowego Rebela 1100 i 233 kg dla wersji z przekładnią DCT.

Wysokość siedzenia ustalono na bardzo przyjaznym poziomie 700 mm, a trójkąt pomiędzy kierownicą, siedzeniem i podnóżkami, w połowie wysokości, osadza kierowcę mocno „w” motocyklu. Ogólna geometria pozwala na uzyskanie dużych kątów przechyłu, po 35° na każdą stronę (pomiary wykonane przez Hondę), co oznacza, że Rebel 1100 potrafi cieszyć kierowcę na krętych drogach i płynnie łączyć sekwencje zakrętów.

Przedni kartridżowy widelec  posiada zaczernione, 2-częściowe dolne golenie (wykonane zarówno z wyciskanego, jak i odlewanego ciśnieniowo aluminium) połączone z goleniami o średnicy 43 mm, pokryte  ciemną, granatową powłoką z tlenku tytanu. Podwójne tylne amortyzatory z trzpieniami o średnicy 12,5 mm wyposażono w zewnętrzymi zasobnikami  (piggyback). Zarówno przednie jak i tylne zawieszenie posiada regulację napięcia wstępnego sprężyn.

Siłę hamowania zapewnia przedni, montowany promieniowo, czterotłoczkowy zacisk monoblokowy, obejmujący tarczę pływającą o średnicy 330 mm. Z tyłu pracuje jednotłoczkowy zacisk, działający na tarczę o średnicy 256 mm. Oba kontrolowane są przez system ABS. Obręcze odlewane z aluminium posiadają 5 sportowych ramion w kształcie litery Y. Zakładane są na nie grube opony: tylna – 180/65B16 i przednia – 130/70B18.



Podziel się z innymi

Dodaj komentarz