Wyróżnione
Dodano 2 tygodnie temu

Bawarski gigant R20

(Brak opinii)

Na tle malowniczej willi d’Este nad jeziorem Como BMW Motorrad prezentuje swoje najnowsze arcydzieło designu: koncepcyjny BMW R20. Ten motocykl celebruje najwyższy kunszt i przedstawia się jako uosobienie wyrazistego designu, dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach.

W ramach słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este, słynącego z elegancji i historycznego znaczenia niezwykłych pojazdów, BMW Motorrad prezentuje legendarny, chłodzony powietrzem i olejem silnik Big Boxer jako centralny element rzeźbiarski.

Autentyczne, wysokiej klasy

Koncepcyjny BMW R20 to motocykl, który zachwyca mocnym wyglądem w swobodnym stylu dżentelmena, spełniając jednocześnie typowe atrybuty BMW Motorrad: klasyczny design i doskonałą inżynierię w połączeniu z porywającą mechaniką.

Skupiony wokół silnika Big Boxer będącego epicentrum wielkiej przyjemności z jazdy, wyrazisty zbiornik prezentuje się jak rzeźba, a tył zredukowano do tego, co najważniejsze, aby podkreślić czyste linie i moc motocykla.

Podwozie zostało całkowicie przebudowane i wraz z czarną podwójną główną ramą wykonaną z rur ze stali chromowo-molibdenowej stanowi szkielet. Z czarnym kołem tarczowym o wymiarach 17×6,25 cala z tyłu, na którym zamontowana jest opona o wymiarze 200/55 oraz 17-calowym kołem szprychowym z czarnymi szprychami i oponą o rozmiarze 120/70 z przodu.

BMW R20 łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Sprawdzony BMW Paralever został wykonany w nowym wariancie dwuramiennym, w którym wahacz wykonany jest ze stali chromowo-molibdenowej, a kolumna Paralever z aluminium. Dwa wsporniki tylnej osi z frezowanego aluminium to kolejny wysokiej jakości detal. Odsłonięty wał napędowy, koncepcyjnie przejęty z R18 – wizualnej atrakcji dobrze znanych modeli R 18 – został skrócony w celu integracji z architekturą roadstera. Zarówno w przednim jak i tylnym zawieszeniu zamontowano w pełni regulowane komponenty Öhlins Blackline. Podstawowa geometria pojazdu ma kąt główki ramy wynoszący 62,5°, a rozstaw osi wynosi 1550 mm. Radialnie zamontowane zaciski hamulcowe ISR z przodu i z tyłu dba o hamowanie – z sześcioma tłokami z przodu i czterema tłokami na zacisk hamulcowy z tyłu. Dodatkowo układ wydechowy 2w2 zapewnia odpowiedni charakter brzmieniowy i doskonale uzupełnia konstrukcję.

Jako Big Boxer Roadster, koncepcyjny BMW R20 wyznacza nowe standardy w świecie motocykli i potwierdza zaangażowanie BMW Motorrad w najlepszą inżynierię i czystą pasję do motocykli.

Życie w kulturze wielkiego boksera

Sercem koncepcyjnego BMW R20 w dalszym ciągu jest chłodzony powietrzem silnik Big Boxer, teraz o pojemności skokowej 2000 cm3. Dla motocykla koncepcyjnego opracowano nowe osłony głowicy cylindrów, nową osłonę paska i nową chłodnicę oleju, aby umożliwić częściowo ukryty montaż przewodów olejowych.

Szczególną atrakcją jest widok z boku: oko podąża drogą powietrza przepływającego przez otwarte lejki wlotowe do korpusów przepustnic i cylindrów, zanim wydostanie się przez otwarty układ wydechowy i rury wydechowe w kształcie megafonu, tworząc typowy „BigBoxerowy” dźwięk.

Odważny styl

Aluminiowy zbiornik otrzymał nowy wygląd i prezentuje się w progresywnym kolorze „gorętszym niż różowy” z lat 70-tych. Koncepcja BMW R20 jest dopasowana kolorystycznie do pokryw głowicy cylindrów, osłony paska i lejków wlotu powietrza wykonanych z polerowanego i anodowanego aluminium, a także kolumny Paralever, układu podnóżków i zacisków hamulcowych ISR w kolorze brązu.

Tylne światło zostało doskonale zintegrowane z pojedynczym siedzeniem, które jest obite pikowaną czarną Alcantarą i skórą o delikatnej fakturze i dzięki kompaktowemu tyłowi podkreśla dynamiczny wygląd roadstera. Nowoczesny reflektor LED ma postać wydrukowanego w 3D aluminiowego pierścienia ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. Główny reflektor sprawia wrażenie unoszącego się optycznie pośrodku pierścienia świateł do jazdy dziennej.

Każdy z tych detali przyczynia się do wyjątkowego charakteru motocykla koncepcyjnego i podkreśla jego ogólny wygląd: koncepcyjne BMW R20 przenosi kulturę wielkiego boksera na nowy poziom.„Koncepcyjny R20 to odważna interpretacja DNA BMW Motorrad” – mówi Alexander Buckan, dyrektor ds. projektowania BMW Motorrad. „Łączy w sobie nowoczesne elementy techniczne z klasycznym designem roadstera. Jego ponadgabarytowe proporcje i minimalistyczna estetyka sprawiają, że jest to niepowtarzalny charakter.”Podziel się z innymi

Dodaj komentarz