Dodano 4 lata temu

19. Dni BMW Motorrad w Garmisch-Partenkirchen od 5 do 7 lipca 2019 r.

(3 opinie)

19 edycja BMW Motorrad Days odbyła się w środku lata w Garmisch-Partenkirchen u podnóża Zugspitze. W tym roku ponad 40 000 odwiedzających ponownie zamieniło tereny festiwalowe na górze Hausberg w największe na świecie spotkanie BMW Motorrad. Wspaniałe słońce i błękitne niebo oraz największa liczba odwiedzających w historii.

Międzynarodowy talent.

Oprócz wielu odwiedzających z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, wielu motocyklistów przybyło również z Francji, Włoch i Hiszpanii. Przyjaciele i fani marki z Argentyny, Brazylii, Meksyku, USA, Kanady, Korei Południowej, Indii, Filipin i innych krajów również odbyli długą podróż do Garmisch-Partenkirchen. Imponująca liczba 114 akredytowanych dziennikarzy z całego świata pokazuje, jak duże zainteresowanie mediów mają dni BMW Motorrad.

Nowe BMW R nineT / 5, personalizacja i sport motorowy.

Oprócz licznych nowych produktów prezentowanych przez około 80 wystawców ze świata customizacji, tuningu i akcesoriów, fani byli na światowej premierze w Garmisch-Partenkirchen w tym roku. BMW Motorrad zaprezentował nowe BMW R nineT / 5, motocykl umiejętnie nawiązujący do legendarnego BMW R 75/5 z 1969 roku. Zgodnie z mottem „klasyczny, autentyczny, oryginalny – i chłodzony powietrzem” cztery motocykle pokazane na festiwalu tereny trafiły prosto do serca fanów, czego wyrazem była niemal euforyczna reakcja na najnowszy model BMW Motorrad.

Dwa motocykle koncepcyjne BMW Motorrad również okazały się specjalnymi atrakcjami. Najpierw był BMW Motorrad Vision DC Roadster, bardzo emocjonalny i napędzany elektrycznie nagi rower, a następnie był niestandardowy rower BMW Motorrad Concept R 18 z silnikiem bokserskim o dużej pojemności dla segmentu krążowników. Concept R 18 był także centralnym punktem nowego Obszaru Dziedzictwa, który zachwycił wielu odwiedzających wieloma atrakcjami i swobodną atmosferą.

Wielu odwiedzających skorzystało również z możliwości osobistej rozmowy ze specjalistami ds. Produktów BMW Motorrad i lepszego zapoznania się z obecną generacją modeli w namiocie produktowym.

Miłośnicy sportów motorowych byli również w pełni przygotowani na wiele sposobów. Na przykład podczas sesji autografów Helmuta Dähne, zwycięzcy TT z 1976 r., A także podczas transmisji na żywo z Mistrzostw Świata Superbike w Donington w Anglii, gdzie Tom Sykes z zespołu BMW Motorrad WorldSBK zajął pierwsze pole position w nowym BMW S 1000 RR, a następnie drugie miejsce na podium w sobotnim wyścigu.

Muzyka na żywo, akrobacje i świetne wycieczki.

Jak zawsze 19. Dni BMW Motorrad poświęcone były stworzeniu miłej, imprezowej atmosfery. Czy to w namiocie festiwalowym wieczorem, w Heritage Area, na ognisku czy w amerykańskiej chacie – wszyscy z pewnością znajdą swoje ulubione miejsce z szeroką gamą muzyki na żywo.

Natomiast czysta akcja została dostarczona na Original Motodrome Wall of Death Show przez Donalda Ganslmeiera i jego zespół, a także na BMW Motorcycle Drift Show Alexa Le Marseillaisa z Francji lub Freestyle Show Irlandczyka Mattie Griffin na Event Arena. Odwiedzający byli również oszołomieni akrobacjami grawitacyjnymi przeprowadzanymi na dużych wysokościach podczas FMX Show.

Każdy, kto miał ochotę wziąć udział w akcji, miał wiele okazji: ponad 1000 uczestników pojechało na jazdę próbną, ponad 600 osób przejechało okrążenia w terenie w parku Enduro. Treningi próbne dla dzieci z pewnością były najważniejszym wydarzeniem dla najodważniejszych młodych gości. 150 z nich zdobyło pierwsze doświadczenia z dwukołowymi pojazdami silnikowymi.

Rekordowe dane dotyczące żywności i dwóch szczęśliwych zwycięzców.

Po raz kolejny rozkosze podniebienia zostały w pełni zaspokojone – jak inaczej może być w Bawarii – w namiocie festiwalowym oraz w licznych straganach z jedzeniem i miejscach. Wielu odwiedzających spożywało nie mniej niż 5000 gałek lodów, 1000 naleśników, a także 2,8 tony frytek, dużo mięsa i około 20 000 litrów piwa.

Dwóch odwiedzających 19. Dni BMW Motorrad wróciło do domu naprawdę szczęśliwych po tym wydarzeniu. W piątek wieczorem wśród odwiedzających rozlosowano zupełnie nowe BMW R nineT / 5, aw sobotę wieczorem BMW F 850 ​​GS.

Kolejny rekord został ogłoszony z namiotu dla zawodników BMW Motorrad i sklepu dla fanów. W tym roku sprzedano ponad 15 000 artykułów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ogromne podziękowania należą się fanom Garmisch-Partenkirchen i BMW Motorrad.

W tym roku ponownie dziękuję lokalnym władzom, które zadbały o to, by wszystko poszło gładko na największym na świecie spotkaniu BMW Motorrad. Społeczność rynkowa Garmisch-Partenkirchen, biura zamówień publicznych, Bawarski Czerwony Krzyż, Federalna Agencja Pomocy Technicznej, straż pożarna, policja i wielu lokalnych pracowników służb ratowniczych to osoby, które umożliwiły zorganizowanie tego wydarzenia na dużą skalę w pierwsze miejsce.

Ale jak wyglądałyby Dni BMW Motorrad bez entuzjastycznych fanów? Właśnie dlatego BMW Motorrad rozszerza swoje serce dzięki ponad 40 000 entuzjastów motocykli, którzy ponownie zamienili Garmisch-Partenkirchen w centrum społeczności BMW Motorrad na trzy dni.

Zespół BMW Motorrad pracuje już nad 20. edycją Dni BMW Motorrad, która odbędzie się w dniach 3–5 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz