Wyróżnione
Dodano 4 tygodnie temu

100 tysięcy osób na 30TH EUROPEAN H.O.G.® RALLY

(Brak opinii)

Piękne, historyczne miasteczko Senigallia we Włoszech, w dniach 6-9 czerwca było gospodarzem odjazdowej imprezy 30th Anniversary European H.O.G. Rally. Ten zlot odbywa się co roku w innym miejscu i regularnie przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników motocykli. Włoska edycja przekroczyła wszelkie oczekiwania i szacunkowo ponad 100 000 sympatyków Harley-Davidson i członków klubu Harley Owners Group odwiedziło region Le Marche podczas tego trzydniowego wydarzenia. Przyjechało ponad  20 000 motocykli z całych Włoch, Europy i nie tylko, a to napakowane atrakcjami i rozrywką wydarzenie zamieniło nadmorskie miasteczko w raj dla fanów Harley-Davidson.

Uczestnicy imprezy bawili się głównie na Piazza Garibaldi, Foro Annonario i w ogrodach ogromnej średniowiecznej fortecy Rocca Riveresca, gdzie znajdowały się różnego rodzaju atrakcje, w tym m.in. strefa powitania klientów i strefa spotkań H.O.G. oraz wystawa Harley-Davidson Expo, na której prezentowano wszystkie najnowsze motocykle H-D z roku modelowego 2024. Świętując nową erę osiągów, technologii i designu w turystyce, zaprezentowano zupełnie nowe modele Street Glide™ i Road Glide™, wyposażone w zmodernizowany silnik Milwaukee-Eight™ 117 V-Twin. Wiele osób skorzystało z bezpłatnych jazd próbnych nowymi motocyklami Harley-Davidson, a fani jazdy terenowej mogli dołączyć do ekskluzywnych wycieczek off-road prowadzonych przez zespół włoskich przewodników ze szkoły jazdy Di Traverso Adventouring, na której czele stoi legenda flat track’a Marco Belli. Te atrakcyjne przejażdżki odbywały się na najlepszych „Strade Bianche” w regionie Le Marche – białych żwirowych trasach, które pozwoliły zjechać z utwardzonych szlaków i pokazać wszechstronność motocykli Pan America 1250™.

W piątek na pokazie Custom Bike Show sponsorowanym przez firmę Metzeler można było zobaczyć wiele niesamowitych dzieł sztuki custom z całej Europy, a zwycięzcą został Włoch Mirko Perugini. Nagrodę Metzeler People’s Choice Award odebrała wielokrotna zwyciężczyni różnych konkursów custom, Diane Halhead z Wielkiej Brytanii.

Sobotnią, spektakularną paradę motocykli poprowadziły VIP-y z Harley-Davidson, w tym Jochen Zeitz, dyrektor generalny Harley-Davidson i Karen Davidson, globalna ambasadorka H-D, prawnuczka założyciela Williama A. Davidsona i córka Williama G. „Willie G.” Davidsona, byłego dyrektora ds. stylizacji, co pokazuje znaczenie tej imprezy dla producenta kultowych motocykli. W czołówce parady jechali również przedstawiciele Chapterów H.O.G. wraz z klubowymi sztandarami. Parada wyruszyła z nadmorskiej drogi przed słynną Rotundą, niezwykle malowniczą lokalizacją.

W paradzie o długości 33 km wzięło udział ponad 3 000 uczestników, a na trasie tłoczyło się wielu widzów, aby zobaczyć ten spektakularny widok.

Żadna duże wydarzenie H.O.G. nie byłoby kompletne bez bogatej oprawy muzycznej, a na tegorocznej imprezie pojawił się imponujący line-up z Włoch i zagranicy. Gospodarzem sceny głównej był DJ Ringo z włoskiego radia Virgin Radio, a gości rozgrzewały: The Picturebooks (DE), Eric Steckel (USA), The Rainband (Wielka Brytania) Marky Ramone’s Blitzkrieg (USA), Heavenix (SI) Timothy Cavicchini and the Gang (IT) oraz Giuseppe Scarpato (IT).

Odzew motocyklistów na to fantastyczne wydarzenie we Włoszech był przytłaczający. Uczestnicy z całego świata, przyjeżdżający daleko spoza Europy, od Brazylii po Nową Zelandię, naprawdę demonstrują niesamowite poczucie wspólnoty, które ucieleśnia klub Harley Owners Group, a także siłę marki Harley-Davidson we Włoszech. Specjalne podziękowania kierujemy do gminy Senigallia i regionu Le Marche, wszystkich naszych partnerów wydarzenia, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć, naszym sponsorom, a przede wszystkim tym wszystkim, którzy dołączyli do nas, aby wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu. Do zobaczenia na European Bike Week  2024 i oczywiście na długo oczekiwanym Harley-Davidson Euro Festival, który powraca na Riwierę Francuską w maju 2025!

Kolja Rebstock, wiceprezes i dyrektor zarządzający Harley-Davidson Motor Company na region EMEA

Kolejnym wielkim wydarzeniem w europejskim kalendarzu Harley-Davidson na rok 2024 będzie European Bike Week, odbywający się w dniach 3–8 września nad jeziorem Faak w Austrii, który co roku przyciąga ponad 100 000 gości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.harley-davidson.pl.

Lokalizacja European H.O.G Rally 2025 zostanie ogłoszona wkrótce.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz